Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát kell tanulnom...

Teencurious kérdése:

Milyen szakmát kell tanulnom ahhoz, hogy fesztiválon dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

A legnagyobb álmom az,hogy fesztiválon dolgozhassak. Mióta az eszemet tudom azóta fesztivál szervező szeretnék lenni. Engem az egész éves munkák érdekelnének nem csak a pár hetes készülődések. Szóval az lenne a kérdése,hogy mit kell ahhoz tanulnom,hogy valóra válthassam az álmom? Az alap,hogy kell lennie nyelv tudásnak azzal tisztában vagyok. de hogyan tovább?

Van olyan aki a Sziget Kft.-nél dolgozik? Nagyon örülnék ha lenne itt egy olyan személy és feltehetném neki is a kérdéseimet. :)

Kíváncsi vagyok mindenféle gondolatra,tanácsra,segítségre. :)



2016. dec. 26. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, mivel szeretnél foglalkozni pontosan, mert az, hogy fesztiválon dolgozni, elég tág. Egy fesztivál szervezésében és lebonyolításában ugyanúgy részt vesznek rendezvényszervezők, mint marketinges vagy pénzügyi szakemberek. De egyébként a komoly fesztiválokra a szervező stábban kapcsolatok nélkül az életben nem fognak alkalmazni.
2016. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit lelohasztotta a kedvem,de köszönöm a válaszod.
2016. dec. 26. 21:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Célozd meg a turizmus-vendéglátás vagy a nemzetközi gazdálkodás szakokat egy gazdasági egyetemen vagy egy egyetem gazdasági karán. Előny, ha olyan egyetemre mész, ahol duális képzésben van rendezvényszervező vagy hotel partner cége az egyetemnek és akkor már a kezdetektől gyakorlatot is tudsz szerezni benne. Azt innen már csak egy ugrás a fesztiválszervezés. Hányadikos vagy?
2016. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azon gondolkoztam,hogy nem lenne elég egy sima rendezvényszervezői az egyetemen? Lehet,hogy hülyeség...

Bármit megteszek,hogy valóra váltsam az álmomat.

11-es vagyok jelenleg. :) Jővőre végzek,és azután maradok szakmán mivel szakgimis vagyok és csak utána szeretnék egyetemre menni, hogyha nem jön be ez a fesztiválosdi akkor legyen valami munkám. :/

2016. dec. 26. 21:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen nincs sima rendezvényszervezői, fesztiválszervezői alapképzésen. Hacsak ha FOSZK-on nincs valami hasonlatos, mondjuk turizmus keretében.
2016. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm. :)

Valaki aki a Sziget Kft-nél dolgozik? :)

2016. dec. 26. 22:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha tényleg ennyire ez az álmod, miért nem írsz konkrétan egy e-mailt a Szigetnek? Ha elég szimpatikusan sikerül megfogalmaznod, szerintem simán segítenek neked, és tájékoztatnak arról, milyen végzettségekkel lehet náluk dolgozni, merre indulj. Az is lehet, hogy gyakornoki lehetőségekről is tudnak információt adni, az egyetem idejére.
2016. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már gondoltam rá én is, de szerintem nem vennék figyelembe. Több száz marhaságot kaphatnak.

De most,hogy így ajánlottad meg fogom próbálni. Semmit sem veszíthetek vele. :)

2016. dec. 27. 20:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg azért is jó, ha írsz nekik, mert több fesztiválon, így lehet a Szigeten is, a fesztivál napjaira szoktak keresni diákmunkásokat/önkénteseket. Kezdésnek nem rossz egy ilyen munka, megismerkedni a szakmabeliekkel.
2016. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Idén lehet,hogy teljesre megyünk. De ha nem akkor megfontolom ezt a lehetőséget. De ugye a diákmunkának semmi köze a szervezéshez. Csak szemetet szednek meg segítenek pakolni. Egy - két szerencsést beosztanak a bejárathoz és ez ennyiben ki is merül. Vagyis amit én hallottam.
2016. dec. 28. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!