Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a műszaki eladói szakma?

Milyen a műszaki eladói szakma?

Figyelt kérdés

Most olyan helyen vagyok már egy ideje ahol eddig dolgoztam több mint 1 évet, viszont unom már, meg 11 órázás volt. Soknak tartom. Olyan munka kellene ahol normálisan 8-9 óra van, kényelmesen, és ezenkivül van is időm másra, nem fáraszt le teljesen.

jött ez a műszaki eladói ötletnek. Nemtudom.. Érdemes e ilyet elvégezni? Egyik haverom középsuliban ezt csinálta, gyakorlatnak de aztmondta ő szerinte sz.r meló, mert volt olyan neki hogy egy bedobozolt hangrendszert kérték hogy bontson már ki, közbe neki más munkája lett volna, de feltartották és még ott kérdezgették, de végül nem is vették meg, aztán dobozolhatta vissza.

Na meg kommunikáció mennyire szükséges? Én introvertált vagyok, de valamennyire tudok kommunikálni emberekkel, alap fokon, legalább is el tudnám mondani egy termékről a jellemzőket ha kell.

De ezen kivül milyen más nekem való szakma lenne? ami hosszabb távon is birható? Nem akarok gyártósorra menni 12 órázni.

Na meg olyan is jó lenne, ahol nem kellene annyit emberekkel foglalkozni, mert az is ki tud késziteni egy idő után.


2016. dec. 28. 09:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezekhez az eladói-műszaki-cikk eladó, szaniter eladó, stb.-állásokhoz elég az érettségi, még sok is. Mindenre betanítanak.


Annyira nem király ez a kereskedelmi munka, mert a legtöbb helyen sok túlóra van, és ugye a munkaidő nem csak zárástól nyitásig van: leltár, takarítás, kiskutyafsza. Annyi előny van, hogy fűtött helyen vagy, nem kell mindig rohangálni mint a mérgezett egér, és jó esetben kicsivel jobban fizet, mint egy raktárosi, vagy szalagmunka.


A vásárlókhoz sok türelem kell, és bizony van, hogy nyelni kell, mint a dobozos haverodnak.

Másik nehézség vele, hogy nem egy nyugdíjas szakma. Ha családod lesz, többet akarsz keresni, akkor hamar felvesznek helyetted egy ifjú titánt, aki beéri a havi 130-140 nettóval.

Ha inkább magadnak való vagy, de szeretsz csavarogni, akkor a kamionozás jobb alternatíva lehet. Az OKJ-s képzésekkel vigyázni kell, mert a 95%-uk semmitérő flepni csak.

2016. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!