Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsok a központi írásbeli...

Tanácsok a központi írásbeli felvételihez?

Figyelt kérdés

Hamarosan megírom a központi írásbeli felvételit és nagyon félek,főleg a matektól. Amiket eddig megoldottam magyarból mind 28-30 pontosak lettek (fogalmazás nélkül,mert azt nem tudom,hogy hány pontot érnének)

Viszont a matekhoz hozzá se tudok kezdeni:( járok matek tanárhoz is,szoktunk vele gyakorolni,de egyedül nem megy. Nagyon félek! Mit tudnék tenni?



2016. dec. 28. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom nem ilyen pesti fmg szintű sulit célzol meg, szóval nem feltétlen szükséges 80-90 pontot szerezned.


Én egy viszonylag jó suliba kerültem be a tavaly megírt 53 pontommal (ami szerintem elég gyatra és nem is csak magamhoz képest) + jó jegyekkel (bár itt egész felső tagozatot nézték), szóval nem kell túlparázni. A matekom 22 lett, mondjuk én nem tudom, milyen az, ha jó matektanárom van, egy picit ez is közrejátszott azon túl, hogy fostam az egész felvételire, amit egyébként nem bántam meg, sőt, örülök neki, de szerintem nem annyira érdemes ezt a példát követni. :D Tavaly én is nézegettem az itteni kérdéseket, mindenhol írták, hogy nem kell izgulni meg ilyenek, ugyanezt tudom mondani, bár lehet, hogy nem segít. Ha izgulsz, nem tudsz figyelni. \:


Ami a fogalmazást illeti, azzal is úgy voltam, hogy majd lesz valami, majd ott megtudod miről kell írnod, és majd attól függ. Meg majd vigyázz azzal is, hogy a margón ne menj túl, én ezért pontokat vesztettem. :D Ja, meg szövegértéskor ne a szövegből másold ki a választ, ha épp úgy van, mert nekem pl. azt se fogadták el (az meg más kérdés, hogy az ország másik végében ezt más tanárok pont lefosták magasról). :D

2016. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!