Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ráépülős tárgyból bukok...

Ha ráépülős tárgyból bukok akkor egy félévvel tovább tart az egyetem?

Figyelt kérdés
Most fogok felvételizni, de van egy tárgy amiből félek hogy megbuknék azon a szakon. Ha ez a tárgy ráepülős ( I + II) és nem tudom megcsinálni a I-et nem vehetem fel a II-t. Akkor egy egész félévet újra kell járnom? Nem lehet egyenesbe hozni ha 3. félévben felveszem a I.-et megint, 4.-ben pedig a II-t?
2017. jan. 2. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem, sőt, ha semmi más nem épül rá, akkor még ott van az is, hogy az 5.félévben veszed fel az I.et,az utolsóban pedig a II.t! Csak vigyázz, mert ha az I.et nem tudod megcsinálni, akkor a II.t, ami nehezebb, hogyan fogod?
2017. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sőt, olyan is szokott lenni, hogy "csak vizsga kurzus", amikor pl abból a tárgyból órák nincsenek, de vizsgázni lehet belőle, mert ugye a jogot a vizsgához már megszerezted(megírtad a zárthelyiket), ilyenkor pedig csinálhatod az I.et és mellette a II.t is. Csak ez rizikósabb.
2017. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj hogy ha olyan tárgy akkor akár 1 évet csúszhatsz kapásból.
2017. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, igen, az is lehet, hogy egy teljesen más nevű tárgy is ráépül, pl van yI., yII., és erre épül pl, a zI. zII.
2017. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül anno gázos életszituba voltam így polgári jog 3-at - ami (brutális mennyiség) nem abszolváltam pedig ráépült a polgári jog 4 és az 5 a következő félévben..így februárban felvettem a polgári jog 3,4,5-őt és mindháromból levizsgáztam májusban! Még jó is volt, mert azonos nyelvezet + mellesleg a polgári jog volt a kedvenc tárgyam..nagyon imádtam és már csak elvi kérdésből is jelesre abszolváltam mindhármat egymás után :-) Szóval simán megoldható :-)
2017. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!