Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzetű vagyok,...

Hátrányos helyzetű vagyok, kaphatok e többletpontot ezért, úgy ha nem járok iskolába jelenleg?

Figyelt kérdés
A sikertelen felvételi után elmentem dolgozni,s újraírtam a biosz emeltem. Össze-vissza olvasok erről,hogy ki kaphatja meg a pluszpontokat a hátrányos helyzetért. A papírom 2017. nyaráig érvényes,gimiben végig járt a családi gyermekkedvezmény nekünk. Csak annyit nem tudok,hogy egy év kihagyás után,érvényes papírral,de semmi nappali tagozattal jár e nekem ez? Köszönöm előre is a segítséget! :)

2017. jan. 2. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha július 13-ig érvényes vagy tovább a határozatod és még nem vagy 25 éves, akkor jó .

A hátrányos helyzetről kell a jegyzőtől egy határozat. Ha ez meg van, akkor töltsd fel és 40 pontod van pluszban, akkor ha e nélkül legalább a 280 pontod megvan.

Csak a hátrányos helyzetet megállapító határozat jó a jegyzőtől, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény az kevés ehhez.

2017. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm szépen! És az nem számít,hogy most nem tanulok?
2017. jan. 2. 19:35
 3/23 anonim ***** válasza:
Miért számítana? Nem függ tőle.
2017. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Valamelyik oldalon ezt olvastam,hogy kell az iskolától igazolás,hogy ott tanul az ember...Máshol pedig nem tüntették fel ezt,mint kikötést. Ezért vagyok kicsit összezavarodva. Remélem elfogadják. :)
2017. jan. 2. 19:56
 5/23 health visitor ***** válasza:

Én úgy tudom, hátrányos helyzetű igazolást csak az kaphat, aki nappali tagozatos hallgatói/tanulói jogviszonnyal rendelkezik. Alapból amikor ki akarod kérni a hivatalban a papírt, vinned kell az iskolalátogatásit, amit abból az intézményből kell kérni, ahol tanulsz. Ha te már dolgozol, és volt egy év kihagyásod, már rég nem érvényesek a papírjaid, és nem ártott volna szólni a helyi önkormányzatnál, hogy nem vagy nappalis.

Nekem is megszűnt régebben a diák státuszom, ekkor el is vették a gyermekvédelmit, de mivel most úgy akarok továbbtanulni, hogy felvettek 2 éve fősulira, tehát megint hallgató vagyok, ezért most újra ki lesz állítva a hátrányos helyzetű igazolásom, amit már a mostani felvételinél tudok használni. De javítson ki valaki, ha tévedek.

2017. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A hátrányos helyzetről egy határozatot fogsz kapni, ha van határozatod az a rajta feltüntetett dátumig vagy visszavonásig érvényes. Ha van határozatod és érvényes és feltöltöd van plusz pontod.
2017. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet több körülmény együttes fennállása alapján kerül megállapításra. A felsőoktatási felvételi eljárás során csak az illetékes jegyző vagy az illetékes gyámhatóság olyan igazolása, illetve határozata fogadható el, amelyben egyértelműen megállapításra kerül a jelentkező hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzete. További fontos feltétel, hogy hátrányos helyzetnek a Tájékoztató megjelenése és 2017. július 12. közötti valamely időtartamban kell fennállnia. Egyéb igazolás, dokumentum nem fogadható el.

A megfelelő igazoló dokumentumra vonatkozó további információk a Felsőoktatási felvételi tájékoztató Hátrányos helyzet igazolása c. fejezetében olvashatók.

És igen,kell igazolás arról,hogy nappali tagozaton tanulsz.

2017. febr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nos,kb 3 hónapja felhívtam az önkormányzatot,hogy most új papírt állítanak e ki nekem vagy feltölthetem e a mostanit, s azt mondták,hogy kizárólag júliusban,azaz miután érvényét veszíti a papírom, csak utána fognak újat kiállítani. Mindenki mást mond...még teljes egészében az önkormányzatnál sem tudták megmondani,hogy most mi van.
2017. febr. 12. 20:14
 9/23 anonim ***** válasza:
Rajta van a a paíron, hogy hátrányos heylzetű vagy. Ezek a szavak rajta vannak, hogy hátrányos helyzetű vagy halmozottan hátrányos helyzetű vagy?
2017. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Július 12-én még érvényes lesz ez a hátrányos helyzetről szóló határozat, igazolás? Ha igen, akkor töltsd fel.


Ha nem tudod eldönteni, hogy érvényes lesz-e július 12-én ez a határozat,akkor töltsd fel, abból baj nem lehet, ha feltöltöd. Azt ha kapsz másikat július 12-edike előtt, akkor azt is feltöltöd.

2017. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!