Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy akinek...

Miért van az, hogy akinek nyelvvizsgája van 28 többletpontot kap és aki hátrányos helyzetű pedig 40 többletpontot?

Figyelt kérdés
Az a bajom,hogy vannak a városunkban olyanok,akiknek semmi bajuk nincsen csak,hogy több pontjuk legyen elköltöznek a szomszédba,nagymamához és máris van 40 pontjuk!Undorítónak tartom,hogy ilyet csinálnak meg az emberek,főleg olyanok akiknek orvosok a szülei.Én örülök,ha felvesznek,oda ahová szeretném,izgulok,neki meg 30 ponttal több van,mint tavaly és majd lesz valahogy!
2013. jún. 30. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Tény, hogy ez nem igazságos dolog, de egy másik nézőpontból:

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy több tízezer forintért csináljon nyelvvizsgát. Plusz nem mindenhol olyan a nyelvoktatás színvonala (tapasztalat), és a plusz óra meg megint csak pénz.

2013. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Már ne is haragudj, de attól hogy valaki a nagyihoz költözik nem kap 40 többlet pontot, ezzel nem játszható ki a rendszer.Hátrányos helyzetért 20 pont jár, halmozottan hátrányos helyzetért jár a 40 pont.

hátrányos helyzetű jelentkező: aki középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, vagy állami gondozott volt,

halmozottan hátrányos helyzetű jelentkező: aki a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülője, - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott eljárásban tett önkéntes szülői nyilatkozat szerint - legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezett, valamint az, akit tartós nevelésbe vettek.

Nos ha ezt elolvastad és érted is jogilag hogy néz ez ki, akkor tudhatod hogy nem olyan egyszerű elintézni, hogy valakit a jegyző védelembe vegyen visszamenőleg..stb. Ugye te is érzed hogy talán butaságot írtál a kérdésedben...

Aki kap ilyenért pontot hidd el annak nehéz sorsa van..sokkal nehezebb neki tanulni, mint egy normál család gyerekének.

2013. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Te nem érted és valószínűleg nem olyanok társaságában vagy,mint én!Nem tudom,hogy te is jelentkezel-e felsőoktatásban!De nem írtam butaságot :)) Ezt tényleg így csinálják,nézz utána ezeknek a csalásoknak!Szeptemberbe átíratta magát 5 osztálytársam magát máshova(és még kitudja,hogy mennyien) átíratták a lakcímüket,mindent amit kellett.És ezért,ha nem is 40 pont,még a 20 pont is sok. MAJDNEM EGY NYELVVIZSGA! Sajnálom,ha te olyan világban élsz,hogy azt hiszed,hogy az "teszi" magát hátrányos helyzetbe, aki rászorul!:)
2013. jún. 30. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj ilyen nincs, az csak mende-monda amit te gondolsz és elhiszel. Én felnőtt vagyok, igaz levelező tagozaton jövő tanévben végzek.

Olvasd el, hogy mennyi minden szükséges a hogy hátrányos helyzethez, a környezettanulmány, családgondozó kirendelése stb. pl. csak egy tárgyaláshoz ami elengedhetetlen a védelembe vételhez.

20 plusz pontért bűncselekményt követnek el a szülők nagyszülők?? Nem hiszem..

A jegyző a védelembe vétel iránti eljárás során tárgyalást tart.

(2) A tárgyalást úgy kell megtartani, hogy hozzásegítse a gyermeket és a szülőt a védelembe vétel okának, céljának és

jogkövetkezményeinek megismeréséhez.

(3) A tárgyaláson meg kell hallgatni a Gyvt. 128. §-ában meghatározott személyeken túl azt a családgondozót is, aki a

gyermek gondozását a védelembe vételt megelőzően segítette.

(4) Az eljárás során a gyermeket és a szülőt nyilatkoztatni kell arról, hogy vállalják-e a gyermekjóléti szolgálattal az

alapellátás keretében való együttműködést. A nyilatkozattétel előtt a gyermeket és a szülőt figyelmeztetni kell az

együttműködés hiányában alkalmazható jogkövetkezményekre. (Gyer. 86. §)

2013. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem igaz. A gyermekvédelmi kedvezményért jár +40 pont.
2014. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt magyaráztam..ahhoz hogy gyermekvédelmi kedvezményben részesüljön valaki át kell mennie a fentebbi eljáráson..( igaz a 20 és a 40 pontos megkülönböztetés megszűnt, mindenki 40 plusz pontot kap akinek jár)

Felvételi előtt mindig megszűnik a szociális érzékenység a középiskolások részéről, és elkezdenek hadakozni ellen meg csalásokat kiabálnak..

2014. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!