Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek tanuljak tovább ha a...

Minek tanuljak tovább ha a pszihológia, drog és a bűnügy iránt érdeklődöm?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi tanuló vagyok és lassan elkéne döntsem mi is szeretnék lenni pontosan. A fentiek már régebb óta érdekelnek, bár attól tartok a droghoz biológia is kell, amiben nem vagyok a legjobb. Valaki megtudná esetleg mondani mi lehetnék ha ezek érdekelnek? Pszihológián belül milyenek vannak? Ha tudnátok mondani egyetemeket/főiskolákat, azt is megköszönném

2017. jan. 2. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kriminológia esetleg
2017. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami bűnügyi pszichológus nincs? Amúgy arra tippelnék, hogy annak is van minimális szintű biológia órája, hogyha pszichológus irányba mész. Én valószínűnek tartom, hogy valamennyi van.
2017. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi a dolga egy kriminológusnak? Mennyi az átlag fizetés?
2017. jan. 2. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológián belül elmehetsz klinikai irányba, és foglalkozhatsz addiktológiával (igen, ehhez kell azért biosz), valamint létezik a mesterképzés után igazságügyi szakpszichológusi szakképzés. Ezeknek nézz utána! :)
2017. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus képzést javaslom egy jó egyetemen (pl ELTE) úgy, hogy az alap- és mesterképzés után a PhD fokozatodat kriminológiából szerzed, de alacsonyabb szinten a NKE-en is tanulhatsz bűnügyi nyomozói/bűnügyi igazgatási szakon.


A fizetés nem a végzettségtől, hanem az állástól, beosztástól függ. Ezeken a területeken főleg közalkalmazott vagy köztisztviselő lehetsz, tehát nem a meggazdagodás útja, de egy magasan képzett pszichológus már akár elég jól is kereshet, ha magánpraxisa vagy sok jelentős kutatási projektje, vagy sok szakértői megbízatása van.

2017. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló: az ELTE jó egyetem, de azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a pszichológia náluk a legjobb. Másfél év után átmentem a Pázmány pszichóra (amit nem feltétlenül tartanak a legjobbnak), de még itt is többet és komolyabban tanulunk.


Kérdező: ha a pszichológia mellett döntesz, akkor a Károlit vagy a PTE-t (bár a PTE-n az anatómiát agyon komolyan veszik, szóval, ha nem a kedvenced a biosz, akkor nem biztos, hogy szeretnéd).

2017. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Az már rég rossz, ha a pszichológia azért érdekel, mert jól fizet.
2017. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pszichó szakkal az átlagkereset 180 ezer bruttó. Ezt átszámolod, nettó 120 ezret vihetsz majd haza. Ez arra is kevés, hogy egy kis abérletet fenntarts és mellette ne halj éhen.
2017. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanezen dolgok iránt érdeklődöm már gyerekkorom óta. Nekem az a célom, hogy a kriminálpszichológia irányába induljak majd el, bár őszintén szólva sokszor vannak kétségeim, hogy milyen esélyek vannak ezzel elhelyezkedni, mekkora rá a kereslet.
2017. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!