Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is sikerült megutálnia...

Másnak is sikerült megutálnia az egyetemet első félév után?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Nem az a dolga, hogy a kedvteléseidet kiszolgálja, és szórakoztasson, hanem az, hogy tanítson.

2017. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó vicc volt
2017. jan. 3. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha már most sikerült megutálnod, akkor gondolkozz el pl. főiskolán.

Könnyebb, és jobban odafigyelnek rád.

Amúgy ha te azt hiszed, hogy az élet célja a szórakozás, és mindenkinek az a dolga, hogy ezt biztosítsa neked, akkor nagy pofára esés lesz a vége.

2017. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az első hozzászóló tapasztalta-e milyen ma Magyarországon egy egyetemen az oktatás. Az én tapasztalatom az, hogy csak egy dologért éri meg egyetemre menni. Az pedig a papír.


Én például arra a szakra mentem, ami már régóta érdekel és már egyetem előtt is foglalkoztam vele. Nekem még viszonylag jobb volt, de nekem is voltak sírós napjaim. Első félév után inkább hagytam volna az egészet, de valamiért mégis maradtam.

Bíztam benne, hogy csak az első félév ilyen és belerázódok és tényleges tudást kapok. De erre ne nagyon számítson senki Magyarországon jelenleg és ahogy a dolgok állnak még jó ideig és ilyen is marad szerintem.


A tanárt nem érdekli, hogy mindenkit megbuktat vagy mindenkit átenged.


Persze lehet támadni engem, de attól még ez a véleményem, tapasztalatom. Az egyetemen kívül több tudást szerzel gyakorlatban, mint az egyetemi órákon. Csak előbbinél nem kapsz diplomát.


De ez is vicc például. 6 hét kötelező gyakorlat. 6 hét alatt semmi értelmeset nem fogsz tanulni. 6 hétnél tovább meg nem szívesen fogadnak, mert az már plusz pénz...



De hogy ne érje szó a ház elejét, a válaszom a kérdésre egy egyszerű igen.

2017. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Na, akkor finomítsunk kicsit.

Az egyetemi képzés ma tényleg nem ideális, és valóban rosszabb, mint akár 10 éve.

DE ezen te NEM fogsz változtatni.

Azon kívül, amit már írtam, még egy illúzióval számolj le: ugyanis a világ alapvetően NEM igazságos. Csak annyira, amennyire az emberek azzá teszik.


Tehát a te feladatod az, hogy eldöntsd: az az előny (tudás, papír), amiért az egyetemet választottad, MEGÉRI-E a küzdést?

Ill. a másik kérdés: KÉPES és HAJLANDÓ vagy küzdeni érte?


Ezek után már nyilván egyértelmű a döntés.


Viszont azt ugye tudod, hogy ha teljesen feladod, és pl. nem szerzel valamilyen végzettséget, akkor az életed hamarosan elég nyomorult lesz. SOKKAL rosszabb, mint most, az egyetemen.


Valahogy úgy, mintha egy tigris elkezd kergetni: baromira fárasztó és nehéz úgy futni, vagy fára mászni, hogy megmenekülj.

DE ha nem menekülsz, hanem csak elterülsz az úton, akkor a tigris megesz.

2017. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Az egyetemek valóban elkezdtek elfőiskolásodni, de még mindig az egyetemek jelentik a legjobb lehetőséget arra, hogy tényleg megtanuljon az ember valamit. Persze lehetőleg jó egyetemet kell választani és ott minél hamarabb egy jó témavezetőt, mert az egyetemi képzésben nem az előadások és gyakorlatok az igazán fontosak,hanem az az egyéni képzés ami a témavezetőddel való konzultációkon, közös munkán, szakdolgozat írás során történik.
2017. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Én nem utáltam meg.


Nagyon jók az órák, jól magyaráznak a tanárok, és a legtöbbjük nagyon segítőkész is, csak egyetlen tanár volt, aki szemétkedett, de az is csak annál ért valamit, aki amúgy sem készült.

És nem egy gyenge szakra járok.


Én pozitívan csalódtam, és szeretek egyetemre járni, még rosszul is érzem magam kicsit, hogy most vizsgaidőszak van és nem járhatok órákra.

2017. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Én sem utáltam meg. Egy főiskola és két egyetem elvégzése után lett némi képem a helyzetről. A rendszert lehet bő nyállal szidni, de egyelőre egy egyetemi oktatónak senki nem írja elő, hogy mit oktasson a kurzuson. Pláne hogy hogyan. Magára csukja az előadó ajtaját, aztán csao. Mindenhol tudsz tájékozódni, hogy kinél lehet, érdemes tanulni, tárgyat felvenni. És igen, mindenhol vannak szemét tanárok, buktatáshuszárok. De ezt már a gimiben tudtuk, nem? Véleményem, hogy így is nagyon felhígult az egyetemi létszám. Buli, pia, drog, feladatokat meg bemásolja a Wikipédiából és kész. Tényleg nem kell mindenkinek egyetemre járni, ott a műkörmös tanfolyam, a taxizás, az OKJ. Én visszaállítanám a felvételit is, legalábbis ezzel sokkal jobban ki lehetne válogatni, kik kerülnek oda, ha már az elején találkoznak a profokkal.


Tényleg az egyik legnagyobb baj, hogy a fejkvóta rendszere miatt boldog - boldogtalan mehet büfé - ruhatár szakokra, kapja a kedvezményeket, diákot, miközben semmi érdemlegeset nem művel... Nyilván sok ezer diák meg igen, pontosan az ő érdekükben kellene változtatni a rendszeren. Mi is tudtuk, hogy kik azok akiknek lövésük nincs ahhoz, hogy oktatás, szétszívták magukat minden hétvégén és apuci meg tejelte a több százezres tandíjat, Uv díjat, dékáni kérelmeket... Semmi értelme ennek. Igenis van egy csomó oktató sok területen, akinél használható dolgokat lehet ellesni, akik kutatócsoportot hoznak létre, lehet külföldi kapcsolatokat szerezni, én is másfél évet töltöttem Franciaországban és egyet az USA-ban. Úgyhogy hajrá, találd fel magad :-)

2017. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
8. "Én visszaállítanám a felvételit is, legalábbis ezzel sokkal jobban ki lehetne válogatni, kik kerülnek oda, ha már az elején találkoznak a profokkal." Hát hogyne. Protekcióról gondolom nem hallottál még. 😂
2023. ápr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Na, a 2 lepontozónak fáj a nagy igazság, ahogy látom. 😂😂😂
2023. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!