Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első év első félévkor (tehát...

Első év első félévkor (tehát most) hogyan tudok kiiratkozni az egyetemről?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, nem veszítenék állami félévet. Mi ennek a pontos menete?

2016. dec. 7. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A menetét pontosan nem tudom, viszont állami félévet veszítesz, csak visszafizetni nem kell a tandíjat.
2016. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a TO-ra és közlöd, hogy részedről ennyi volt.

(Ha nem iratkozol be a második félévre, úgyis megszűnik a jogviszonyod - persze azt jó lenne tudni, mit írtál alá, amikor beiratkoztál, ha abban ettől eltérő van, akkor meg aszerint járj el!)

Az államilag támogatott féléved elbukod, ezt csak akkor nem veszítetted volna el, ha még okt. 15 előtt kiiratkoztál volna.

2016. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először bementem a TO-ra, de ott közölték, hogy elég ha neptunon kiiratkozom. Ott van egy fül, már nem emlékszem pontosan, lesz egy nyilatkozat, amit elfogadsz és ennyi. Még mielőtt elkezded a második félévet, mert ha utána fogsz, akkor passzívra állít a rendszer. Utána le kell adnod a diákod, és nekem elpostázták az indexem. Állami félévet veszítesz, de visszafizetni nem kell semmit.
2016. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!