Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj közben jelentkezni javító...

Okj közben jelentkezni javító érettségire?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem középiskolában, és okj-ra járok ebben az évben. Szeretnék javító érettségit csinálni emelt informatikából, mert jövőre egyetemre szeretnék menni, és abba hagyni az OKJ-t, de csak 10 ponttal vagyok a tavalyi ponthatár felett, és nem akarom hogy esetleg megemeljék. Az lenne a kérdésem hogy attól függetlenül hogy OKJ-ra járok, jelentkezhetek emelt érettségire? 1 hónap a határidő, addig szeretnék mindent tudni.

2017. jan. 4. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom lehetséges. Egyik osztálytársam akivel OKJ-ztam újraérettségizett töriből. Ez nem lehet akadály! Amúgy infos okj-n vagy? Merre tovább?
2017. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Garpe ***** válasza:
Érettségit ha elvégezteted a középiskolát bármikor tehetsz. Akár 90 évesen is nyugdíjasként :D
2017. jan. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jelentkezhetsz, az OKJ nem jelent eltiltást semmitől. Ha középiskolába jársz és tanulói jogviszonyod van, akkor ott kell jelentkezni, egyébként bármelyik iskolában vagy kormányhivatalban.
2017. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Programtervező, vagy mechatronika, és 12 ponttal vagyok a tavalyi ponthatár felett jelenleg
2017. jan. 4. 10:43
 5/7 A kérdező kommentje:
10 ponttal* és igen infón vagyok
2017. jan. 4. 10:43
 6/7 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem, hogy 2 éves ez az okj, jövőre itt hagynám ha felvesznek egyetemre, az egyetemre a jelentkezést belehet adni attól függetlenül hogy most ide járok?
2017. jan. 4. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly újraérettségiztem OKJ mellett két tárgyból. + nyelvvizsgáztam.


Igen, jelentkezhetsz mellette. :) Az én OKJ-m is két éves volt, de abbahagytam.

Szerencsére felvettek az egyetemre.


Ha valamilyen kérdésed van nyugodtan írj privátot.

2017. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!