Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok jelentkezni a...

Hogyan tudok jelentkezni a 2016. okt-nov érettségire? Elolvastam az oktatási hivatal honlapján mindent, és egyszerűen nem értem.

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, mert hétfőn van a jelentkezési határidő, és már egy ideje próbálok rájönni mit is kéne tennem. Van egy online jelentkezési lap az oktatási hivatal honlapján, viszont a felhasználói körben az útmutatóban annyi van, hogy aki rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal stb, vagy aki még nem, de nem áll tanulói jogviszonyban. 12.-es vagyok, tanulói jogviszonyban állok nyilván a sulival ahol most fogok végezni, érettségi bizonyítványom nincs, csak tanúsítványom, mivel tavaly előrehozottan érettségiztem angolból középszinten, hogy most tudjak emeltezni. A sulimban nem lehet jelentkezni, mindenkivel beszéltem már ott. Ez az oktatási hivatalos jelentkezési lap meg egyszerűen nem illik rám. Mit csináljak? Kellene keresnem egy sulit a listából amiben az októberben érettségiztető sulik vannak felsorolva, és bemennem személyesen hogy ott lehet-e jelentkezni? Segítségre lenne szükségem, kérlek az utálkozó válaszokat hogy miért ilyen későn jutott eszembe, hanyagoljátok, ennek van oka, de ez mindegy, mert már változtatni nem lehet rajta.

2016. szept. 3. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
És mit mondtak a sulidban, miért nem tudsz jelentkezni?
2016. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha itt azt mondják, hogy nem lehet, hivatkozz az alábbi pdf-re:


[link]


"Tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázó jelentkezése előrehozott érettségi vizsgára idegen nyelvből és informatikából"


ebben leírják, hogy októberben szintemelőzhetsz.

2016. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd elő a papírt, amit kaptál, és olvasd el. Ide a rozsdás bökőt, hogy nem tanúsítvány, hanem törzslapkivonat. Tanúsítványod nem lehet.


A jogszabály egyértelmű:

"tanulói jogviszony fennállása alatt, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt abban a középiskolában, szakképzési centrumban, amellyel a tanulói jogviszony fennáll, vagy, ha az nem szervez érettségi vizsgát, a kijelölt középiskolában, szakképzési centrumban"


Úgyhogy felejtsd el szépen azt az online jelentkezési lapot, mert az a kormányhivatali jelentkezésre vonatkozik, és te nem jelentkezhetsz kormányhivatalban, ezért nem illik rád a lap. Ha a te iskoládban nem rendeznek őszi érettségit, akkor neked kell keresned egyet, és ott személyesen jelentkezned. Holnap robogjál be valamelyikbe soványmalac-vágtában, vidd a személyidet, az iskolai bizonyítványodat (vagy egy igazolást az igazgatódtól, hogy teljesítetted a tantárgy követelményeit), a törzslapkivonatodat az előrehozott érettségiről és a tanulói jogviszonyod igazolását. Lehetőleg ne 16:45-kor, mert ahova mész, az nem hivatal, hanem iskola. Itt van a lista: [link]

Oda is van írva pirossal: "Figyelem! A jelentkezési lapokat a vizsgaszervezésre kijelölt középiskolákban lehet beszerezni, várhatóan 2016. augusztus második felétől." Tehát helyben kapsz jelentkezési lapot. Ha nem vagy 18, vigyél magaddal egy szülőt is, aki aláírja.


Ha ennyire készültél erre az érettségire, hogy még előrehozott középszintűt is tettél érte, akkor miért hagytad az utolsó napra a jelentkezést?

Nagy baj azért nincs, mert a legrosszabb, ami történhet, hogy tavasszal érettségizel, nem most.

És ezt miért nem találtad meg már fél évvel ezelőtt? [link]


Van még egy lehetőség: valakinek adsz egy írásos meghatalmazást telje bizonyító erejű magánokirattal, hogy jelentkezzen a nevedben, de azt hiszem, aláírni akkor is neked kell, tehát ráveszed az illetőt, hogy robogjon el helyetted egy jelentkezési lapért abba az iskolába, vigye el hozzád aláírni, és robogjon vissza vele benyújtani, a papírjaiddal együtt.

2016. szept. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!