Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el egy vizsgára...

Ha nem megyek el egy vizsgára az egyetemen, mi történik?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is jelentkezem fel rá? Az oké, hogy buktam a krediteket, de azon kívül van valami következménye?
2017. jan. 5. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A neptunon szoktak erről egy elég hosszú levelet küldeni, egyszer olvasd el :)


Ha jelentkeztél és nem mész el, akkor vizsgánként 4000 forintot kell fizetned (legalábbis nálunk a DE-n így van), kivéve, ha a hiányzásodat 2-3 napon belül igazolod a tanulmányi osztályon.


Ha nem jelentkezel fel rá, az az átlagban sem túl jó, mert ha nincs jegyed egy tárgyból, akkor az az átlagodban 0-val fog számolódni, nem 1-gyel.


Na meg az esetlegesen arra épülő tárgyakat sem fogod tudni felvenni a következő félévben.

2017. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek ráépüvő tárgyak. De hogy járok jobban, ha felveszem és nem megyek el, vagy ha fel sem veszem? Mert nem tudtam bejárni rá ütközés miatt, és senki nem tudott normális jegyzetet adni, szóval azt sem tudom, mit kéne tanulnom, szóval 100%, hogy megbuknék.
2017. jan. 5. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne vedd fel a vizsgát. De nézd meg az egyetemi szabályzatokat, hogy büntetik-e ha felvetted a vizsgát, azaz bejelentkeztél rá, de nem mész el vizsgázni. Ha nem jelentkezel vizsgára azt biztos nem büntetik. Csak nem lesz meg a kredited és fel kell venni még egyszer a tárgyat.
2017. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 5. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!