Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg megvonják a családi...

Tényleg megvonják a családi pótlékot 10 igazolatlan óra után?

Figyelt kérdés

Az lenne a helyzet, hogy esélyes, hogy lesz 14 óra igazolatlanom. Edzés közben (küzdősport) enyhén szólva megsérült a hátam és ráadásul még alapból hátfájós is vagyok, ami nem igazán tett jót neki, úgyhogy el kellett járnom gyógytornászhoz - ahova azóta is járok. A probléma pedig az, hogy december 7 helyett december 17-et írt fel az igazolásra, a nyolcadikait pedig (saját hibámból) vagy ott hagytam náluk vagy valami fekete lyukba elpakoltam itthon. Ezeken a napokon és azon a héten nem voltam suliban, mert annyira görcsölt a hátam (gyógytornászhoz is vittek & hoztak el). Osztályfőnököm nem nagyon akart együtt érezni velem, először gyanúsítgatott, hogy magamnak írtam az igazolást és lógok a suliból, gyógytornászhoz meg ne délelőtt járjak - arról nem tehetek, hogy reggel 9-től 13:30-ig van. Azt hozzá teszem, hogy volt egy srác aki idén ment el más iskolába, aki csak gondolt egyet, nem jött suliba, rengeteget lógott és saját maga által írt igazolást hozott, amivel nem volt gond három éven keresztül. Osztályfőnök annyit mondott neki, hogy tök mindegy csak pecsét legyen rajta, ami hivatalossá teszi, "ha ellenőrzik, úgyis csak azt nézik meg." Nem értem, velem miért más a helyzet. Nem lógok, magammal szúrnék ki, mert például ha kihagyok egy dolgozatot, akkor nehezebbet íratnak csak mert hiányoztam. Rengeteg a tananyag, egy évszázad csak bepótolni... Visszatudok menni megkérni a gyógytornászt, hogy adjon újra igazolást, de ha nem fogadja el az osztályfőnök, tényleg megvonhatják a családit? Én úgy tudom, hogy 50-től tehetik meg.


18/L


2017. jan. 5. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Az iskola igazgatója köteles a gyámhatóságot értesíteni, ha a gyermek adott tanévben a kötelező tanórai foglalkozások tekintetében 10 órát igazolatlanul mulaszt.


Az iskola jelzése alapján a gyámhatóság levélben hívja fel az iskoláztatási támogatásra jogosult személy figyelmét a mulasztás jogkövetkezményeire. Amennyiben a gyermek a figyelmeztetés ellenére továbbra is rendszeresen mulaszt, az iskola igazgatója 50 óra igazolatlan mulasztása esetén ismét jelzést küld a gyámhatóságnak, amely a Magyar Államkincstárnál kezdeményezi iskoláztatási támogatás szüneteltetését.

(én se tudtam, de google a barátom...)

2017. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!