Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetnék így magántanuló?...

Lehetnék így magántanuló? Hogyan vegyem rá a szüleimet? 15/L

Figyelt kérdés

Igazából már régóta szeretnék magántanuló lenni, de a szüleim nem engedik. Számomra nagyon megterhelő az iskola. Nem a tanulás része, mert azzal semmi problémám nincs, értem az anyagot, és simán megírok jóra egy dolgozatot tanulás nélkül, vagy éppen egy kevés tanulással.

Ami a problémám forrása az a közösség. Egyszerűen nem bírom elviselni már az osztályomat. Eddig már kétszer váltottam iskolát, jelenleg egy szakgimnáziumba járok. De itt mindenki kiközösített, már akkor, amikor kilencedikes voltam. Azért szekáltak, mert egy nevesebb iskolából jöttem át, mert jól tanultam stb.

A lényeg az, hogy szerintem sokkal jobban járnék, ha egyedül tanulnék. Magántanár fogadására is lenne lehetőség, ha nem menne egy adott tárgy.

Viszont a szüleim szerint ez nem elég indok arra, hogy magántanuló legyek.

Már pszichológushoz is járok. Nagyon sokáig depressziós voltam, szerencsére már jobb a helyzet, de gyakran visszaesek hosszabb-rövidebb időre.

Mit tanácsoltok?



2017. jan. 6. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz magántanuló "mert csak" indokkal. Már kétszer kellett iskolát váltanod, szóval érdemes lenne elgondolkodnod, hogy miért közösítenek ki mindenhol.


Egyébként én sem engedném, hogy magántanuló legyél, mert meg kell tanulnod beilleszkedni.

2017. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én magántanuló vagyok, és ne akarj az lenni! A tanárok a tételeket késöbb adják oda, nem tudsz rendesen felkészülni. Nem is fogsz tanulni!
2017. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elképzelhető, hogy három iskolában is nagyon "idegenellenes" a közösség, de nagyon kicsi a valószínűsége. Ilyen esetben érdemes elgondolkozni, hogy nem biztos, hogy másokkal van a probléma, elképzelhető, hogy veled. Ezt mindenféle bántás nélkül írom, át kellene gondolni, hogy mi okozhotja ezt, talán a stílusod, a másokhoz való hozzáállásod. Nem tudom azóta mi történt veled és hol tanulsz, de én sem javasolnám, hogy magántanuló légy, mert csak elodáznád a problémát akkorra, amikor már egy munkahelyi közösségbe kell majd beilleszkednek. Most tanulj meg másokkal időt együtt tölteni (még ha muszájból is), mert most vagy fiatal, most fejlődsz és folyamatosan változol. Minden jót kívánok!

2017. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!