Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Regisztrált álláskeresőkén...

Regisztrált álláskeresőkén esti tagozatos OKJ?

Figyelt kérdés

Keresgéltem az ügy kapcsán de csak 1-2 dolgot találtam ami alátámasztaná azt, hogy esti OKJ tagozatra mehet az ember regisztrált álláskeresőiként is. Nem kapok semmi féle juttatást álláskeresőiként és OKJ-n se kapnék.


A TB-m a járási hivatal március 20-ig fizeti szociális alapon, a lapon csak annyit említenek, hogy közölnöm kell 15 napon belül ha: jövedelmi, vagyoni viszonyban vagy tartózkodási helyben történik változás.


gondolom az utolsót nem veszik el március 20-ig mivel esti OKJ se fizeti a TB-t.



2017. jan. 10. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Bárki mehet OKJ-re. Álláskeresőknek is szoktak meghirdetni okj-t a munkaügyi központok, talán ha oda mész kaphatsz valami átképzési támogatást.


De ha még nincs meg a 2 ingyenes okj-a, akkor mehetsz okj-re ingyenesre is estin, vagy levelezőn. Iskolarendszerű okj-k az ingyenesek, ha még nincs 2 ingyenes okj-d.

2017. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaja, ezekkel tisztában vagyok, csak a meghirdetett 2-4 hetes képzések elég hülye helyen vannak (megyeszékhely, jó messze).


Egy nappalim már van befejezve, törvény szerint még bőven lenne időm elvégezni a 2.-at is nappalin de egyik suli se (ahol érdeklődtem) engedi, hogy a 2.-at is nappalin végezzem, csak estin.

2017. jan. 10. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert gondolom elmúltál már 25.
2017. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy lenne hogy az első évet 25 éves koromig befejezném, utána elmúlnék 25 és kezdődne a 2. év.
2017. jan. 13. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Írj az Oktatási Hivatal Ügyfélszolgálatára és ad meg a pontos születési adatodat, és kérdezd meg, hogy részben (1 évet) vagy egészben (2 évet) beiratkozhatsz-e nappalis OKJ-re, államilag támogatottra, amely ingyenes.
2017. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!