Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lemondanál egy záróvizsgát...

Lemondanál egy záróvizsgát amiatt, mert úgy érzed, hogy nem készültél fel "tisztességesen"?

Figyelt kérdés

Lemondtam a záróvizsgám, emiatt lelkiismeret-furdalásom van. Olyan érzés, mintha meghátráltam volna így, hogy egy nappal előtte visszamondtam. Karácsony után kezdtem el készülődni, egy csomót "szenvedtem" vele, sokat meg is tanultam, de még mindig azt érzem, hogyha a következő félévben mennék, sokkal jobban teljesítenék. Bár azt is tudom, hogy a kutya sem nézi az oklevelem jegyét, de valahogy most csak egy kettesre tellene, azt hiszem.


Mégis az van bennem, hogy "feladtam". Jobb lett volna talán túlesni rajta...


Nem tudom megítélni ,hogy vajon jogos-e az érzés, vagy csak túlmisztifikálom a dolgot és jól döntöttem.



2017. jan. 10. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csakis a te döntésed. Ha úgy érzed, hogy nem készültél fel rá, és úgy érzed, hogy csak kettesre sikerülne, akkor szerintem jól döntöttél.
2017. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem főiskola de hasonló én levelezőn érettségiztem és volt egy osztálytársunka aki mindenből 5-e volt. De nem jutott ideje a történelemre tanulni s bement s beiratta az egyest. Mondták neki hogy hát próbálja meg, egy kettesre biztosan tud de neki nem kellett a kettes azt mondta, hogy tanul nyáron és abból is lefelel 5-re.
2017. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én csak abban erősíthetlek meg, amit te s érzel: meghátráltál, ennyi.

Túl kellett volna esni rajta. Ilyen helyzetben az emberek 99%-a eldobja ilyenkor a könyveket, és a következő időszakra már annyit sem tud, mint amennyit akkor tudott volna, amikor kihátrált a dologból:( Több ilyet láttam, és egyiknek sem volt jó vége (az egyik átvergődött a következő időszakban egy közepessel, a másik végül két évet csúszott, a harmadik pedig végleg feladta)

Szóval szerintem nagy hiba volt, de sajnos már úgyis késő:(

Most már legyél azon, hogy te legyél a kivétel, és legalább legközelebb MENJ ÁT!

2017. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mondanék akkor egy pozitív példát! A barátnőm elhalasztotta a júniusi államvizsgáját novemberre (rengeteg munka miatt nem tudott felkészülni) és 4-es lett. Ha nem halaszt, valószínűleg meghúzzák. Persze, oda kell figyelni, hogy ne ess ki a tanulásból, de azt hiszem, ez egyértelmű.
2017. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Végül úgy gondolom, hogy jól döntöttem. Tegnap rosszul éreztem magam, bűntudatom volt, hogy leadtam, viszont szerintem ha sikerül is, csak egy kettesre tudtam volna.

2017. jan. 11. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy igen,lehet,hogy nem.
2020. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!