Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségi esélytelen?

Matek érettségi esélytelen?

Figyelt kérdés

Mindig sz/)r voltam matekból, de mindig sikerült átmennem kettessel, hármassal.

Kinyomtattam az egyik régebbi matek érettségit (2005) hogy nekiállok elkezdeni a feladatokat megcsinálni. A vége az lett hogy egyet sem sikerült még elkezdeni sem.

Mit csináljak? Még van kb 4 hónap…



2017. jan. 10. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten elég csak megtanulni használni a függvénytáblázatot, abból összehozható az elégséges akkor is, ha nem tudsz semmit.
2017. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnél továbbtanulni?

Ha igen, akkor az egyetemen/főiskolán ettől százszor nehezebb szituációkban is fel kell találni magad.

Ha tényleg ennyire nem megy fogd azt a feladatlapot, nézd végig a megoldásokat, gondolj bele, miért jöhetett ki ez meg ez az egyes feladatokra. Ha ezután sem érted, ajánlanám a magántanárt, de akkor már régen rossz.

2017. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy elég a 4 hónap. Nem parázni kell s szorongani hogy mi lesz, érettségiből válaszd ki az első példát, s addig rágjad amíg megérted. Nézd végig a megoldását, amit nem értesz azt kérdezd meg valakitől (internet, tanár, +tanár, szülő, osztálytárs...), de ne hagyd hogy egy sz/)ros példa kifogjon rajtad, 2-3 érettséginek ha mindegyik feladatát végigveszed és megérted a megoldását, illetve körüljárod hogy mit kellett volna tudj a megoldáshoz, akkor garantált hogy átmész, csak hát ehhez alapos kell lenni, és kitartó.



De ne parázz, nem buksz meg!

2017. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsőkörben nézd meg a függvénytáblázatban az oda vonatkozó dolgokat, nagyon sok minden benne van. Ha megtanulod használni, már nem olyan nehéz. Ha így se megy, nézd meg a megoldást, esetleg keresd vissza azt a témakört a füzetben, hátha vannak hasonló rutinfeladatok, amiket be tudsz gyakorolni. Ha még így sem megy, sok helyről lehet segítséget szerezni, a neten is nagyon sok matekkal foglalkozó oldal van, és szerintem 1-1 konkrét kérdésre a tanárod is szívesen válaszol, de sok mindenre akár itt is tudnak választ és magyarázatot is adni. Ha minden kötél szakad, és az elkövetkezendő hetekben sem tapasztalsz javulást, még mindig lehet keresni magántanárt (sőt, minden esetre utánakérdezhetsz már most, hogy ismer-e valaki jót, hogy ne menjen majd ezzel az idő), vele meg 3 hónap alatt szerintem simán fel tudsz készülni.
2017. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!