Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy tárgyból ami nem...

Ha bukok egy tárgyból ami nem ráépülős?

Figyelt kérdés

Ha megbukok egy tárgyból ami nem ráépülős akkor csak annyi,hogy következő félévben felveszem,de nem csúszok? (Elsőre 3as lett,javítani mentem és megbuktam:)))))...jellemző)

És ha önköltségesen vagyok fizetni kell ha újra felveszem?



2017. jan. 11. 12:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és ha ráépülősből bukok az mit jelent?
2017. jan. 11. 12:14
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"El kell döntened, hogy mennyit ér meg ennek a tantárgynak a teljesítése. Ez azt jelenti, hogy döntened kell, hogy ösztöndíjat akarsz, vagy elég, ha átmész a tantárgyból. Előbbire kell a jó jegy, utóbbira a kettesért is összeteszed a két kezed. Csak annyi erőt fektess egy tantárgyba, amennyit muszáj. Ne többet, mert akkor mástól veszi el az időt." Ha nincs különösebb oka annak, hogy jó jegyet akarsz, én azt mondom, inkább örülj annak, hogy teljesítetted a tantárgyat, minthogy azon bánkódj, hogy kettes vagy hármas lett. Ilyenkor persze nem szabad hősködni, mert könnyen ez az eredménye.


Egyébként igen, csak annyi, hogy felveszed újra.


Nálunk kétfajta "önköltséges" rendszer van:

1) A rendes féléves díjat fizeted ki - ekkor nem számít, hány kreditnyi tárgyat veszel fel.

2) Ha már régebb óta vagy ott, mint amilyen hosszú a képzés (pl. ha 6 féléves a képzés, de te már 7. félévben vagy), nálunk lehet kérvényezni kreditalapú költségtérítést. Ebben az esetben viszont 4000 Ft-ba kerül egy kreditnek a felvétele.

2017. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Önköltséges vagyok,de köszi
2017. jan. 11. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!