Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy már megszerzett érettségi...

Egy már megszerzett érettségi tantárgyból lehet később írni egy emelt szintet?

Figyelt kérdés

Például ha valaki tavaly informatikából megírta a középszintet az jelentkezhet mondjuk idén egy emelt szintűre?Azt tudom hogy egy teljesen különálló választható tantárgyat meg lehet szerezni később(gazdaságtan stb stb),de ebben nem voltam biztos.

Köszönöm előre is.



2017. jan. 11. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Ha már van érettségid, akkor sok pénzért. Ha nincs, akkor az állam fizeti.

2017. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
szerintem lehet. amikor én érettségiztem emelt szinten, akkor volt ott egy rubrika, hogy szintemelő. én úgy gondolom, hogy az kell neked, de lehet fizetni kell érte.
2017. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Annyiszor teszel érettségi vizsgát ahányszor akarsz, de csak az első ingyenes.
2017. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
#3, ne terjessz butaságokat. Köszi!
2017. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, szintemelő vizsgának hívják, ezt kell beikszelni a jelentkezésnél. Amíg tanulói jogviszonyban vagy egy középfokú intézménnyel: addig ingyenes. Azután az aktuális minimálbér 25%-ának megfelelő ezer forintra kerekített összeg, 2017-ben: 32.000 Ft.
2017. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen bármit le lehet pontozni ész nélkül, ha valaki erre gerjed, de a #3 akkor is butaság. Az ingyenesség nem ettől függ. Viszont így van még egy hozzászólásom, amit szintén lepontozhat az, aki ettől érzi jól magát, nekem kicsit se számít. Csak idegesít, ha hasraütéssel beírnak mindenfélét, aminek köze sincs a valósághoz.
2017. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tatagami ***** válasza:
Én úgy csináltam matekból, hogy osztályozó év elején, ősszel középszint, tavasszal emelt, ingyenes volt. Ha jól tudom középszint után csinálhatsz emeltet ingyenesen, csak ha emelt szinttel kezdesz és rosszul sikerül akkor utána kerül már pénzbe ha közepet/emeltet akarnál. De a suliban titkárságon megkérdezheted vagy az osztályfőnöködet, az a legfrissebb infó.
2017. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!