Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév után ki lehet...

Passzív félév után ki lehet iratkozni?

Figyelt kérdés

Első félévem volt az egyetemen, ki szeretnék iratkozni. Az lenne a kérdésem hogy olyat lehet e hogy passzíváltatom a második félévet hogy ne kelljen TB-t fizetnem és esetleg tudjak menni diákmelózni. Utána pedig szeptemberbe beiratkozni máshova.

Államin "vagyok" és 1 félév után nem kell ugye visszafizetni ha kiiratkozok, és ugyanez működne e Ha passzív félévre mennék? LEhetséges az?



2017. jan. 12. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Beiratkozni (máshova) csak úgy tudsz, ha újra

felvételizel

2017. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Meg egy elvégzett félévvel nem tudsz átiratkozni

sehova

2017. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na akkor ujra felteszem a kérdést ami számít.

Első félévet elvégeztem (ingyenesen kiiratkozhatok, nem kell visszafizetnem)! Megtehetem e azt hogy második félévet passzíváltatom és utána, (2. félév ami éppen passzív lenne) kiiratkozok, de ne kelljen visszafizetnem semennyit.

2017. jan. 12. 18:09
 4/5 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Én ugyan ezt csináltam tavaly. Első félév után második passzívon (ekkor én nyelvviszgát csináltam és újra felvételit), majd szeptembertől másik szak.


A rossz hír, hogy nem kapsz érvényességi matricát a diákodra (mert csak aktív hallgatóknak jár), s amint a diákodon lévő érvényességi matrica lejárta után 45 nappal (ha jól emlékszem), el kell kezdened fizetned a TB-t. Ez itt csak párhónapot jelent szeptemberig.

Meg kell nézni milyen diák munkásokat fogadnak, mert van ahol csak aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezőket veszik fel.


Csak a megkezdett aktív félévek száma számít a visszafizetésnél. Egy aktív félév után semmit nem kell visszafizetned.


Passzív félév után ki tudsz iratkozni nyugodtan. A beiratkozásnál ügyesen célszerű megkérdezni, hogy hogyan célszerű előbb kiiratkozni s aztán be, vagy fordítva. Nekem pl. egyszerre volt két egyetemen jogviszonyom így néhány napig, általában azt javasolják, hogy célszerű az új egyetemre beiratkozni, majd minél előbb a régin kiiratkoznod.


Ha bármilyen kérdésed van (nem csak a kérdezőnek, de az egyéb olvasónak is) írj nyugodtan!

2017. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 barberry válasza:
Én SZTE TTIK-s vagyok. Nekem azt írták a TOsok, hogy ha nappalis jogviszonyod van, akkor passzív félévben is fizeti az egyetem a TB-t! Akkor ez nem igaz, vagy intézménye válogatja?
2017. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!