Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha első félévemben kiszeretnék...

Ha első félévemben kiszeretnék iratkozni az egyetemről és még nincs kreditem kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg lenne kreditem kellene?
2016. nov. 23. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első félévben kiiratkozhatsz minden kötelezettség nélkül akár van kredited, akár nincs. Azonban dönthetsz úgy is, hogy a vizsgaidőszak utolsó napján iratkozol ki és szerzel krediteteket addig is, amiket tudsz. Ezeket a krediteket lehet egy másik egyetem hasonló szakán, vagy más szakán be tudod számíttattni, mint választhatóakat, vagy mint kötelezőeket.Tehát érdemes elvégezni amit tudsz a félév végéig. De ha beíratkozol szeptemberben, illetve felvételizel egy másik egyetemre, vagy ugyanarra, amiben most vagy, és szerintes biztos fogsz szerezni egy bármilyen diplomát az adott szak képzési idejének másfélszeresén belül, akkor elég megcsinálnod az első félévet, amennyire tudod és utána passziváltatsz, és addig se kell fizetned a TB-t és mehetsz diákmunkára, azt szeptemberben az új felvételi alapján folytatód ahova felvesznek. Ráérsz akkor kiiratkozni, ha mindenképpen fogsz szerezni egy diplomát, szeinted.
2016. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!