Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart lerakni a...

Gigike86 kérdése:

Mennyi ideig tart lerakni a jogsit? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Ha nem bukik meg az ember kreszen akkor utána mennyi idő amíg autóba ülhet és elkezdhet gyakorolni? És a gyakorlást általában mennyi idő alatt lehet letudni? Mert én most Nagykátán csinálom a jogsit, már egy hónapja megvan a kresz-em és még mindig halogatnak hogy pár hét mire kezdhetek és kb 4 hónap kresz után mire befejezem. Ezt orbitálisan soknak tartom... Megírnátok nektek kb mennyi idő volt ez az egész? Előre is köszönöm szépen!

2017. jan. 17. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én anno (Pesten) január első hetében kezdtem, és már január végén kocsiban is ültem (egy hét volt a kresztanfolyam, a rákövetkező héten vizsgáztam is)

Összességében mégis beletelt egy fél évbe, mire meglett - igaz, kétszer megvágtak a forgalmin:( Azért lett ilyen "hosszú", mert akkor ugye volt még volt rutinvizsga is, és a rutinra is meg a forgalmikra is kellett várni - meg persze volt eset, amikor nem tudtam egy héten kétszer menni - heti három alkalom meg nem fért bele az oktatónak.

2017. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hova sietsz? Az autóban úgyis tök más élmények érnek el, mint kreszvizsgán. Én pont előrehozott érettségit csináltam a kresszel egy időben, így a tanfolyam után csak 4-5 hónappal, nyáron mentem el vizsgázni. Semmi probléma nem volt belőle.
2017. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és még a gyakorlástól: harminc óra a kötelező, amit venned kell, de ennyiből szinte senki nem tudja megcsinálni, szóval a kresz és a gyakorlati óra mindennel együtt 5-6 hónap minimum, de inkább több.
2017. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én június közepén kezdtem a kresz tanfolyamot és oktober közepén már végeztem is mindennel (kresz, elsősegély forgalmi) ez attol fugg milyen gyakran tudsz majd menni vezetni mert nekem volt olyan hogy heti 3-szor mentem :) szoval elég változó
2017. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Én még "teljes" B-s jogsit csináltam BP-en, kézi váltós autón tehát:

- Kresz tanfolyás

- Kresz vizsga

- Vezetés

- Rutin vizsga

- Forgalmi vizsga

Elsősgély tanfolyás és vizsga

Papírmunka intézése, stb.

Cakkumpakk, meló mellett beiratkozástól számítva 6 hónap volt, mire kezemben volt a plasztik jogosítvány :-)

30 óra vezetés nagyon kevés, én vettem vagy 14-15 plusz órát, mire magabiztosan azt mondtam, hogy na jó, beülhet hátra a vizsgabiztos (nem is buktam semmiből, forgalmi vizsin talán 3 kis hibám volt, 10 kis hiba lehet max. nagy hibánál meg rögtön bukta).

Ha van már motor jogsid, akkor gyorsabban megy, én teljesen a nulláról tanultam vezetni. Eleve kell vagy min. 15-20 óra, mire készségszinten megtanulod irányítani és URALNI azt a tonnányi vasat, amelyben ülsz. Idő, míg ráérzel, míg szinte eggyé váltok. ezt a folyamatot lehet siettetni, csak nem érdemes.

Ja, és idejében kell jelentkezni a vizsgákra, mert BP-en például igen hosszú várakozási idők is lehetnek (télen nem annyira, de nyáron igen).

2017. jan. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es. Hova sietek? :D Nincs kedvem hónapokig várni mire vissza ülhetek a kocsiba. Nekem van már Amerikai jogsim, mert kint éltem/élek, de azzal semmire nem megyek itthon mint kiderült és amíg itthon leszek valahogy vezetnem is kell. Kressz elsőre ment, vezetni természetesen tudok, több mint 15 éve vezetek... És igen... SIETEK. De itthon ez az egész valami vicc... Kint 30 dollár volt a jogsi és ha ment a kresz meg a vezetés akkor 2 hét után a kezedbe kaptad. Tudom nem kint vagyok már, de ez akkor is vicc.


A többieknek meg nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg neked Estádio de Felchút :)


Azt hittem csak engem szivattyúztatnak meg ilyen hosszasan.. :/

2017. jan. 18. 01:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, milyen rossz, hogy itt sokat kell gyakorolni ahhoz, hogy valakinek a kezébe jogsit adjanak... igaz, a bürokrácia tényleg elég hosszadalmas, de szerintem igenis jogos, hogy minimum 30 órát le kell vezetni. Az embernek még azzal se lesz csak minimális gyakorlata. Értem így már persze, hogy sietsz, de azért azt lásd be, hogy pár hét alatt nem lehet a nulláról megtanulni a felelős vezetést. Amúgy ha elmondod az oktatódnak, hogy már van amerikai jogsid, biztos segít, és beírja a 30 órát út, hogy nem kell az összeset levezetned.
2017. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is nagyon elhúzhatja az egész folyamatot, hogy a tanfolyamon általában csak heti egy-két órát vezethetsz. Mondjuk vannak ilyen spec. expressz ajánlatok néhány autósiskolánál, hogy akár heti 10 órát is levezethetsz, de az ugye többe is kerül.
2017. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!