Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Melyik osztályon...

Orvosisok! Melyik osztályon érdemes csinálni az ápolástan gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Melyik az, ahol a legkevésbé szúrnak ki az emberrel? Ha le tudnátok írni a tapasztalataitokat nagyon megköszönném!

2017. jan. 18. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Amennyir hallottam vidéki kiskorházakban elnézőbbek főleg ha van ismerős, nem kell benttöltened a teljes időt.

A hivatalos listában szereplő korházakban pedig sokszor van jelenlét lista, itt ezekre jobban odafigyelnek, hogy ténylegesen bent vagy e, viszont ennek ellenére nem feltétlen dolgoztatnak, sok a szabad óra (ami szerintem roszabb mintha elfoglalnád magad).

Szerintem olyan helyre menny ahol van ismerős és ahol tényleg foglalkoznak is majd veletek, így speciálisan osztály nincs amit kerülni kéne, talán csecsemő és gyerekosztály az mi ilyen, mivel ott nem engedik a vénaszúrás gyakorlását, infúzió bekötését gyereken érthető okok miatt.

2017. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Az idei évtől kezdve a nyári gyakorlatokat (legalábbis a Sotén) már csak az egyetemi klinikákon és bármely orvosi egyetem által akkreditált kórházban lehet elvégezni, tehát akármilyen vidéki kis kórházban nem. De ha nem Sotés vagy, akkor érdeklődj az egyetemed TO-ján.
2017. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ápolástannak mindenhol ugyanarról kéne szólnia... :D Az egy dolog hogy egyes kórházakban már nem a nővérmunka megbecsüléséről szól


Én otthon csináltam (célszerű nyáron), kardiológián. Imádtam még sokkal több órát is töltöttem bent, mint amennyit kellett volna. Igen, mosdattam, etettem, ágyaztam, volt hogy egy idős néni pont akkor halt meg, mikor épp tisztába raktam. De emellett mutattak sok olyan vizsgálatot, amit eddig még nem ismertem részletesen. Szúrtam vénákat, néha rohantam expresszbe a vérmintákkal, papírokkal. Közel sem orvosi munkát végeztem, mégis imádtam, éreztem hogy az egészségügy része vagyok.

Persze ezek nagyban függnek a nővérektől és orvosoktól. Én nagyon jól kijöttem mindenkivel :D Tehát összegezve kórház és személyzet függő. De ha mindenképp kéne választani, akkor sebészetet mondanám, ott biztosan bejutsz műtétre.

2017. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Belgyógyászat -
2018. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!