Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van arra valami szabály, hogy...

Van arra valami szabály, hogy milyen igéket lehet alanyi és tárgyas módon is ragozni?

Figyelt kérdés
Egy külföldinek szeretném elmagyarázni, de ötletem sincs.. Ugye vannak olyanok, hogy csak egyféleképp lehet egy igét ragozni, pl lenni, de azt, hogy olvasni vagy írni ugye már kétféleképp is lehet. Én értem köztük a különbséget, de ezt egy külföldi nehezen fogja fel. Van valami szabály, amit egy külföldinek meg lehet tanítani, hogy ennél az igénél ne próbálja kétféleképp ragozni, mert nem lehet, vagy ezt miért így lehet...stb

2017. jan. 18. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Amelyikhez nem tudsz tárgyat tenni, azt nem tudod tárgyasan ragozni (pl. virul, serdül, elesik).
2017. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!