Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az úszóérettségivel mire...

Az úszóérettségivel mire lehet menni?

Figyelt kérdés

A városban van ilyenre lehetőség. Az osztályunkból szinte mindenki megcsinálta még két éve. Én is megakartam, de az egyik felügyelő még a gyakorláson azt mondta, hogy ilyen szabálytalan úszásra nem adják meg, szóval nincs esélyem. Sértettségemben hagytam az egészet. A héten vége lett a szóbeli érettségiknek és a többiek a rendes érettségi bizonyítvánnyal együtt megkaptál azt a lapot is amit az úszásról állítottak ki.


Igazából senki nem tudta megmondani, hogy ez ér-e valamit a felsőoktatásban vagy akármilyen területen.



2016. jún. 22. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Az úszó érettséginek nincs köze a felsőoktatáshoz. Csak egy "vizsga", aminek a célja az úszás népszerűsítése.
2016. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Miért, szerinted melyik érettségi tárggyal lehet valamire menni? Vagy tovább megyek, a rettségi bizonyítvánnyal lehet valamire menni? Nem.


Ha olyan munkakör betöltése szükséges, amihez érettségi biz. kell (alig van ilyen), senki nem fogja megnézni, hogy milyen lett a bizonyítványod, az meg nem lesz előny, hogy ki milyen tárgyból érettségizett.

Egyedül a nyelv érettségi lehet kivétel, mert az emelt szinten kaphatsz bizonyítványt, ha 60% felett teljesítesz, de az sem az érettségi miatt előny, hanem a nyelvtudás miatt.

2016. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úszóérettségi? Hát ilyen nincs. Ez közönséges becsapás. Adhatnak bármilyen igazolást arról, hogy milyen szinten tudsz úszni, de ennek annyi köze van az érettségihez, mint egérnek az atomerőművekhez.

meg akartam: két szó, a meg igekötő nem az akarni-hoz kapcsolódik, hanem a megcsinálni, az "akarni" a közbeékelt szó.

2016. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úszóérettségi tényleg nincs, tanúsítványt se adhatnak rá, mivel ezek az elfogadott érettségi vizsgatárgyak.


Egy érettségi tárggyal amúgy sem mész semmire, egy komplett érettségi is csak beugró a felsőoktatásba.


További érettségi vizsgatárgyak megtekinthetőek itt:

[link]

2016. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
városi szervezésű volt, mondták hogy nem minden városban rendeznek ilyeneket
2016. jún. 23. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyire tudsz úszni egyébként? Akár víz alatt is? Vagy nagyobb táv, pl. Balatonátúszás is menne?
2016. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6 hosszt kellett leúszni akármilyen úszónemben ha jól emlékszem, a nagy többség a mellúszást választotta. Szóval nem volt egy nagy ördöngősség, nekem a lábtempóm szabályosságát kifogásolta a nő.
2016. jún. 25. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!