Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy valaki jó sebész?

Mitől lesz egy valaki jó sebész?

Figyelt kérdés
Mik azok a tulajdonságok,amik valakit jó sebésszé tesznek? pl. idegsebésszé . Gondolok itt ilyenekre,hogy állóképesség, testi erő stb. Valahol olvastam,hogy a pszichopaták jó idegsebészek. Ez azt jelenti,ha alacsonyabb empátiás készséggel rendelkezem akkor jobb sebész lehetek? Valamiféle brutalitás is kell ,hisz mégis csak bele kell vágni a betegbe, megszabdalni egy kicsit hehe :D

2017. jan. 27. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy sebésznek ugyanúgy tisztelnie kell a betegeit, mint akármelyik orvosnak. Én is csak arra a sebészre bíznám magamat, aki a műtét minden percében tisztában van vele, hogy emberrel dolgozik, az Ég kíméljen egy "pszichopata" (nem inkább szociopata?) sebésztől. Aki ismeri az emberi testet és tisztában van vele, hogy mit kell csinálnia, nem brutalitásból vág bele, hanem azért, mert pontosan tudja, hogy mi hogyan működik, és hogy ezzel segíthet. Szerintem egy jó sebésznek eltökéltségre, álllóképességre, jó kézügyességre, jó koncentrációs képességre, pontos lexikális tudásra, gyakorlottságra és hivatástudatra van szüksége. Nem a legegyszerűbb szakma, viszont a legszebbek egyike.
2017. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
23%
Az elő válaszoló jól mondja, viszont a pszichopatás dolgot rosszul gondolja, tegyük fel műteni fognak és kiválaszthatod ki műtsön, az egyik sebész egy pszichopata a másik viszont egy empatikus és lelkiismeretes sebész, akkor a pszichopatával sokkal többre mész, mivel ha komplikáció lép fel nem stresszel be, tehát sokkal több esélyed van arra, hogy a műtét jól fog elsülni.
2017. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!