Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem után könnyebb...

Orvosi egyetem után könnyebb lehet a pszichológia Bsc?

Figyelt kérdés

Mindig is az volt az álmom, hogy orvos legyek és sebészként, pszichiáterként, vagy háziorvosként dolgozzak egyszer, azonban nagyon meggyűlnek a bajaim sajnos az egyetemen, főleg az orvosi élettannal és az anatómia szigorlattal. Nagyon szorgalmasan tanulok, de úgy érzem kezd rámenni lassan az egészségem is, ha nem vigyázok, ezért mostanában megfordult a fejemben, hogy lehet, nem ártana, ha egy 'B' tervben gondolkodnék, de a Bsc szakok közül a pszichológia érdekelne jobban, azonban attól félek, hogy nagy nehézségeim adódna ezzel a szakkal is és nem tudnám befejezni... Könnyebben menne az általános orvosi szak után szerintetek? Az az igazság, hogy tanácstalan és reményvesztett vagyok már teljesen. Ti mit gondoltok?

Elnézést kérek, ha zavarosan, vagy pongyolán fogalmaztam volna, de ezt is stressz hozta ki belőlem.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!



2017. jan. 21. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem van több pszichológus ismerősöm és az elmondottak alapján, igen, pszichológia BSC egyértelműen sokkal könnyebb. Vannak olyan tárgyak amikből vizsga sincs vagy épp le lehet tudni egy hétvége alatt, tanulni kell, de 1-1 előadás dia tört része annak ami orvosira kell.


Igazából megértem, hogy belefáradtál, 2. év húzós és el kell keserítenelek, de 3. és 4. év se lesz könnyebb.

Vizsgaidőszak végén szerintem mindenki elfárad és hajlamos ilyen döntést fontolgatni.

Legrosszabb esetben esetleg vegyél ki egy fél év passzívat, egy rosszul sikerült vizsgaidőszak még nem a világ vége.

2017. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Könnyebb, de szűkebbek a lehetőségek, kevésbé éri meg.


Szerintem tarts ki. Egy év csúszás még nem a világ vége.

2017. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem ezzel már 3 év csúszás lenne és egészségügyi okok miatt pszichológushoz és pszichiáterhez kellett elkezdenem járnom, ami gyógyszerszedéssel is jár, ezért is kezdtem el ezen gondolkodni nem régiben. :(
2017. jan. 21. 17:43
 4/15 A kérdező kommentje:
*És az egészségügyi okok mögött generalizált szorongást takar, ami jellemző is volt rám sajnos mindig is, de nagy valószínűséggel az egyetem miatt erősödött fel és szorultam arra, hogy szakemberekhez forduljak.
2017. jan. 21. 17:45
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Az anatómia és élattant nyilván ki fogod rázni a kisujjadból, mivel amit eddig tanultál, jóval komolyabb szint, mint ami a pszichón megjelenik. Valószínűleg megtanultál hatékonyan és gyorsan tanulni, ez is előnyödre válik a képzésen. Ennél több előnyöd azonban nem lesz, hiszen elég kicsi az átfedés az orvosi és a pszichológia képzés között. Teljesen más dolgokat fogsz ott tanulni, persze megtalálhatod azt az irányt, ami az orvosis érdeklődéseddel a pszichológiában a leginkább illik hozzád.

Kérdés, hogy mi a terved, mit képzeltél el? Pszichológia alapképzés önmagában semmire sem jó, a minimum a mesteres diploma, de a legtöbb területen (ha téged gyanítom a klinikai érdekel, ott főleg) még évekig tanulni kell. Úgyhogy úgy is mondhatjuk, hogy hátrányban is lehetsz bizonyos szempontból, mivel több évet "elpazaroltál" előtte.


(Apróságnak tűnhet, de annyira nem az: a pszichológia BA és nem BSc.)

2017. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tudom, a klinikai pszichológusi mesterképzésre gondoltam ezután, persze számomra az 'A' terv az orvosi lenne, csak egy ilyen kétségbeesett stresszes lépés végett jöttem fel kérdezősködni.

Köszönöm a felvilágosítást, most már tudom, hogy azért BA, mivel humán terület.

2017. jan. 21. 19:42
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként ahogy írják korábban is, nem rossz gondolat a passzív félév, picit megnyugszol, erőt gyűjtesz, bepótlod a lemaradásaidat, és átgondolod, hogy menni fog-e. :)
2017. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, jó dolog a passzív félév, egyszer már igénybe vettem. Ha az anatómia és az élettan nem sikerülne, megint igénybe fogom venni, aztán bízom abban, hogy csak nyár végén nézik meg a kreditpontokat és támogatottan maradok.

Egyebek mellett köszönöm szépen a segítséget!

2017. jan. 21. 19:59
 9/15 anonim válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Valóban nagyon nehéz döntés előtt állsz. Három évvel ezelőtt én is hozzád hasonló helyzetben voltam, rengeteg tanulással is folyamatos kudarcélmények értek az előző egyetemen, ráment az egészségem is, aztán hosszas tanakodás után átjelentkeztem pszichológia BA képzésre. Biztos vagyok benne, hogy tudnád hasznosítani az orvosin szerzett tapasztalatokat, a kifejlesztett tanulási technikádat. Természetesen nem szeretnélek rábeszélni, sem lebeszélni :) A lényeg, hogy egyetlen szak sem ér annyit, hogy egy fiatal személy egészsége tönkremenjen miatta.

2017. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat, mindenkinek mentek a "zöld kezek". Megfontolom az egészségem érdekében mindenképpen, de az a baj, hogy sajnos csak 398 pontom lenne, így csak fizetősre vennének fel,újraérettségizni meg nem akarok, mert idén áprilisban leszek 24 éves és nem akarok még egy évet kihagyni, de egyébként sem érnék el 435 pontot... Nem tudom, hogy esetleg így is érdemes lenne belevágni.
2017. jan. 22. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!