Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy emelt...

Hogyan zajlik egy emelt szintű történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Oké, hogy kihúzod, kidolgozod, leülsz, elmondod.

Csak 2018-ban érettségizem, de most ez így tudatosult bennem és teljesen kivagyok. Mondják, ma már a hülyét is felveszik az egyetemre. Ahova én szeretnék menni, oda elég alacsony a ponthatár, úgy számoltam, hogy egy közepesen jó eredménnyel biztonságosan bekerülhetek, de mégis a frász kerülget, ha csak a töriérettségire gondolok. Megpróbálom elmagyarázni, hogy miért. Én szeretem és értem a történelmet, de az nem jelenti azt, hogy tudom is betűre/számra pontosan minden egyes kib***tt eseményt és dátumot. Látom a folyamatokat, az összefüggéseket, a tanulságokat, de ha most bárki rákérdezne a, mit tudom én... A Gracchus testvérekre, csak néznék és kinyögnék annyit, hogy néptribunus, meg hogy valami folyó -halál.

Vannak kitüntetett korszakok, amik nagyon-nagyon kedvesek a számomra, ezekből sokkal magasabb szinten tudok értekezni, mint más korszakokról.

Viszont érettségin, én úgy fogom fel, hogy minden témakörből már nagyon-nagyon tudományosan és már -már egyetemi szintű felelést várnak el tőlem.

Nem tudok szabadulni ettől az érzéstől. Ugye nem így van ez? :'(

Nyugtassatok meg, kérlek, hogy nem kell ennyire rágörcsölnöm,mert máskülönben megőrülök. (mert ugyanez a helyzet a többi tantárgynál is) Tehát nem kell MINDENT tudni illetve hogy nem kell egy könyv bemagolt részét felmondani.

Ha csak egy tantárgyból szóbeliznék, talán nem lenne ekkora "trauma", de mont mondtam, ott van még a másik három. :'''(

Én ezt a fajta "tanulást" (azaz a magolást) sem hatékonynak, sem célravezetőnek (legalábbis számomra)nem találom, így fogalmam sincs, hogyan fogom megtanulni... :(

Ti hogyan tanultatok emelt törire, hogyan ment a szóbeli?


U.i. Milyen igazságtalan dolog, hogy hónapokat tanulsz 15-20 percekre? :(



2017. jan. 27. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz én nekem egyik emeltem sem töriből van, de megnyugtathatlak nem várnak el nagyon tudományos feleltet, annyi a különbség, hogy a tételeket azért picit részletesebben illik tudni és más tételek vannak talán nehezebbek. 2018 még messze van, feltudsz rá készülni kérd ki tanárod véleményét és segítségét!
2017. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tétellapon vannak kérdések, azokra kell választ adni a feleletben. A lényeg, hogy ha összefüggően beszélsz, és nem hagysz ki érdemi dolgot, akkor nem fognak szemétkedni, belekérdezni, sőt levonni sem. Ha a fentiek nem teljesülnek akkor az ő jóindulatukon múlik, hogy mit néznek még el. De ne aggódj, kidobni nem fognak, ha látják, hogy nem ez a "kedvenced" akkor se. Én matekból végoghallgattam egy olyan feleletet, miközben készülzem, hogy már kedvem lett volna válaszolni a kérdéseikre. De viszonylag jóindulatúnak tűntek még vele szemben is. Nyilván kevés pontot kapott.
2017. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem várnak el semmi tudományosat, meg atlasz is lesz nálad, viszont egyetemen, lesz egy-három tárgyból már annyi anyagod egy félévben mint az egész érettségi, és ott viszont, ha szóbeli van, akkor igenis igényes feleletet várnak el. Ha már egy érettségire ennyire ráparázol, akkor ott mit fogsz csinálni félévenként 10+ tárggyal?
2017. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én idén érettségizek, emeltezek történelemből én is, van hátra kicsivel több mint 3 hónap az írásbelikig, de ha most lenne az érettségi és rákérdeznének a Gracchus testvérekre, egy darabig néznék magam elé és egy arcomon legördülő könnycsepp kíséretében kérném a következő kérdést... :DD Ez nem azt jelenti, hogy most szar lesz az érettségim, a tételek megvannak kidolgozva, addigra megtanulom azt hello. Ne görcsölj rá ennyire, hogy még több mint 1 éved van addig és már parázol. Az érettségi egy egyetemi vizsgaidőszakhoz képest egy laza kis semmiség. Én 5 évesen vagyok, sok ismerősöm 4 évesen volt középsuliban, ők ugye most lettek túl az első vizsgaidőszakukon és ők is megerősítették ezt. Nem olyan nehéz az érettségi mint amilyennek tűnik, hidd el. Mondjuk valami tapasztalattal megyek már, előrehozottban megcsináltam a közép angolt, nulla tanulással 98%, meg az informatikát angolul, a 20 szóbeli tételből megtanultam 8-at és ennyi volt rá az összes tanulás, ráadásul olyan tételt húztam szóbelin amit csak átolvastam. A szóbelim 100% lett, összesen 70%. A két tárgyra tanultam összesen kb. 6 órát és az egyik 98% a másik meg 70% lett. Kb. ennyire parázz tőle... :D Ja és úgy, hogy utálom az infót mint a szart, ráadásul angolul kellett csinálnom. Ha szereted is a törit, meg nem 6 órát fogsz rá tanulni összesen (nyilván most én is többet fogok) akkor nem lehet vele gond és nem is lesz. Nyugi. :)
2017. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én tavaly érettségizem töriből emelt szinten, és én is hasonlóképpen voltam vele, mint te, tehát inkább az összefüggéseket értettem, azokat az anyagokat szerettem, amikben a folyamatokat kellett egyben átlátni, nem pedig egy rakat évszámot megtanulni. Ettől függetlenül azért alapvető évszámokat én az írásbeli előtt bemagoltam, de utóbbiban egyébként összesen egy, azaz egy darab évszámra kérdeztek rá konkrétan, ráadásul egy olyanra, amit még tudtam is :) Tehát az évszámokat annyira nem kell véresen komolyan venni, azért úgy nagyjából tudd, hogy mi mikor volt, de emiatt ne aggódj. A szóbelin pedig végképp ne, ott lehet veled egy atlasz, amiben a legfontosabb évszámok benne vannak. Utóbbi azért jó még extrán is, mert egy-egy eseményről eszedbe juthatnak fontos/érdekes dolgok, amiket elmondhatsz, a térképekről pedig azért lehet pár mondatot beszélni, amivel töltöd az időt.

Ennyire felesleges rágörcsölni, én a szóbeli előtt két-három héttel kezdtem el a tételeket rendesen megtanulni (bár nekem azért az hozzátartozik, hogy mivel csak töriből emelteztem, és az emelt szóbelik előrébb vannak, ebben az időszakban tényleg csak és kizárólag a törivel foglalkoztam),és ennyi idő elég volt arra, hogy bármilyen tételt is húzzak ki, hozzá tudjak szólni a témához. Ráadásul nem csak egy címet húzol, aztán beszélj, kapsz több kérdést, amik leszűkítik a témát, illetve nekem több oldalas forrásom volt. Az, hogy azokból kielemeztem a lényeget, gyakorlatilag elvitte az egész felelést a hátán. Tehát ne aggódj, van időd, dolgozd ki a tételeket, nagyjából tanuld meg őket, aztán pedig józan paraszti ésszel megoldod :)

2017. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
sziasztok! Remélem igazatok van a törivel kapcsolatban. Én 2004-ben érettségiztem és most állok neki egy közép szintű töri érettséginek kb nulla tudással. Kinyomtattam a 2017-es tematikát. Hát mit mondjak így első olvasásra nem sok minden ugrik be... Szívesen venném a segítségeteket vagy bármi nemű jegyzetet, amire alapozni tudok. Köszi szépen. Ti hol érettségiztek? A térképet tényleg jól lehet használni?
2017. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De cuki vagy :D Ha egyetmre mész ennél sokkal rosszabb vizsgaidőszakaid lesznek. Vissza fogod sírni a "hónapos tanulást 15-20 percre".
2017. nov. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!