Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Duplázáshoz pontszámító...

3.14159265357989 kérdése:

Duplázáshoz pontszámító kalkulátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem tudnátok egy oldalt, ami kiszámítja a pontszámomat, ha duplázok? A felvi-hu-t néztem, és csak a sima eljárást írja ki, a másikat nem, hiába jelzi, hogy nekem az lenne a kedvezőbb (nyilván, mert az lenne a cél). Sőt, kiírja, hogy be kéne jelölnöm kettő érettségi tárgyat, amiből duplázni akarok, de abból sem találom, hogy hol kellene. (vagy amit kiír a szak, hogy választható, abból bármelyik kettőt megszorozhatom kettővel - még akkor is, ha másból emeltezem - és akkor az számít duplázásnak?)

Nem nagyon értem ezt jelenleg. :D

(a konkrét helyzet az lenne, hogy emelteznék angolból és töriből, a szak mindkettőt elfogadja, abból mivel 45% felett lennék, megadnák az 50-50 pontot. De mivel matek közepen sokkal jobb vagyok, ezért abból és angolból szeretnék duplázni, mondjuk 90-85 pont körül. Kérdésem, ezt így lehet? Számít mellette ugyanúgy az emelt, és kijön a végén akkor 50+50+90*2+85*2=100+180+170=450 pontra? Természetesen az érettségi még nincs a kezemben, így ezek nem biztos pontok, de reményeim szerint ez a legrosszabb eshetőség lenne pontokban :) )

Mindenkinek köszönöm aki segít! :)



2017. jan. 29. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne álmodozzál. A felvi kalkulátor jól számol. Összevissza nem lehet duplázni.
2017. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A felvi jól számol.


Ahogy te leírtad, úgy nem lehet duplázni. Csak azt duplázhatod, amiből a pontot viszed. Nem lehet így kijátszani a pontszámítást.

2017. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen a matekot is elfogadja a szak mind emeltnek mind középnek, tehát számít ott.
2017. jan. 29. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Tökmindegy, hogy a matek is felvételi tárgy.

Emelt pontszámot csak olyan érettségiért kapsz, és duplázni csak olyan érettségit lehet, amiből viszed a pontjaidat. Önmagában az, hogy egy tárgy felvételi tárgy, nem jelenti azt, hogy abból viszed a pontokat.

2017. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De az egyetem elfogadja a matek pontokat is, tehát nem értem, hogy így miért ne lehetne? Duplázni csak emelttel lehet? Ha igen, akkor értem, egyébként nem.
2017. jan. 29. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak emelttel lehet duplázni.

De ha viszont a matekot duplázol, arra nem kapsz emeltért járó többletpontot, mert matekból nem tettél emelt szintűt.

2017. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ó, világos. Tehát amiből viszem a pontot, arra kaphatom meg a plusz 50 pontot emeltért, és amit viszek, csak abból duplázhatok, igaz?

Tehát ha viszem a matekot, akkor ugyan duplázhatom adott esetben a 90-et, viszont a törire nem kapok 50 pontot (angolt meg duplázom és kapom az ötvenet, ha azt választom másik vittnek).

Ha pedig a törit választom, akkor megkapom az ötvenet, de a törit és az angolt duplázhatom (az angol a másik vitt ez esetben, és azért jár az 50 pont).

Jól gondolom?

2017. jan. 29. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, így van.


Gondolj bele, különben írsz két tök gagyi emeltet, meg két szuper közepet, és közel meg is lenne bele a max közeli pontos. Elég igazságtalan lenne.

2017. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, így világos :D

Mondjuk nem tudom, hogy ezt hol írták le, nekem nem volt világos, de köszi a segítséget. :)

Igen, úgy valóban könnyű lenne.

2017. jan. 29. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:
(ó, most jöttem rá, hogy a duplázós pontot a felvi a kis négyzetben számolja ki, és nem írja ki külön a sima eljárásos pontot, csak a részpontszámokat :D na így már mindent értek :) )
2017. jan. 29. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!