Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Karinthy Frigyes Gimnázium...

Karinthy Frigyes Gimnázium (Budapest) vagy Madách Imre Gimnázium (Budapest)?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy egy szinten van-e a 2 iskola? És hogy a társaság illetve a tanárok milyenek? :)

2017. jan. 29. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Madáchba jár a húgom, ő éjjel-nappal tanul, gondolom ez azt jelenti, hogy követelnek rendesen. Még annyit, hogy az oktatásszervezésük elég sajátos, állandó tanárcsere van ennek köszönhetően.
2017. jan. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A Karinthy jobb nyelvekben, ha nem gond, hogy a világ végén van, oda menj!
2017. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
A Karinthy a legjobb nyelvekben. Elég erős iskola és a diákélet is nagyon jó. A Madách kevésbé jó és úgy hallottam, nem jó a társaság. Ott nem ismerem a tanárokat de a Karinthyban nagyon jó fej a legtöbb:)
2017. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A kozepiskolai rangsorban egy szinten vannak, 7. Es 8. Helyeken. En Karinthy-s voltam, nagyon szerettem, nagyon eros a nyelvekbol, sokkal inkabb, mint a Madach. Tanarok elkepesztoen jok, diakelet elsorangu. Nagyon ajanlom. Azonban a Madach is nagyon jo iskola, barataim oda jartak, szerettek nagyon.


Testverem iden elso 2 helyen jelolte, csupan azert van elorebb a Karinthy, mert en oda jartam + kozelebb van. Szerintem donts az alapjan, hogy 1. Kettannyelvut szeretnel-e (ekkor Karinthy) 2. Melyik van kozelebb szamodra. Sok sikert!

2017. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudod már, hogy milyen eredményt ért el a testvéred? Kéttannyelvűre jelentkezik?
2017. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😌 A Karinthyhoz nagyon közel lakom viszont a Madách a nyíltanappal nagyon nagyon megtetszett. Ezért nehéz a döntésem.
2017. jan. 31. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Karinthyt válaszd!!!!
2017. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aránylag ugyanolyan erős mindkét iskola, viszont a Karinthyban van kéttannyelvű, így értelemszerűen a nyelvet ott magasabb szinten oktatják. Minden évben van valaki, aki ezen a két suli között vacilál. Én mindig azt mondom, hogy mérlegeld: sok programot akarsz, és nyelveket tanulni, külföldi tanulmányutakra menni (--> Karinthy), vagy érdekel a művészet, a humán tantárgyak, média/filmek/színjátszás is (--> Madách). A Madách ilyen szempontból sokkal művészetesebb suli, nagyon nyitottak a diákok, jó a közösség, viszont kevés a fiú (iskola 72-75%-a lány). Sok a program is.


Programmennyiségben és külföldi tanulmányutak szervezésében szerintem egy szinten van a két suli, úgyhogy inkább azt mérlegeld, hogy akarsz-e művészetis suliba járni, vagy inkább nem :))

SOk sikert!

2017. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!