Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mi lesz az adminiszt...

Egyetemen mi lesz az adminisztrációs díjjal, ha passzív félévet kezdek?

Figyelt kérdés
Ugye az egyetem még a beiratkozás előtt kérte az 50.000 Ft adminisztrációs díjat, amit be is fizettem, ám sajnos a mostani félévem passzív kell hogy legyen, azaz nem fogok tárgyat felvenni, majd csak az azt követő félévben, szeptembertől. Ez esetben nyilván erre a félévre a fennmaradó kb 130.000 Ft-ot nem fizetem be mert nem aktív a félév, de mi lesz az 50.000 Ft adminisztrációs díjjal? Visszautalják, vagy beszámítják a következő aktív félévem előtt? Vagy sose látom viszont? Ha csak 1000-2000 Ft-ról lenne szó nem lenne nagy jelentősége de 50.000 Ft-ot nem akarok veszni hagyni, viszont az adminisztrációs díjat muszáj volt befizetnem, mert ma volt a határidő és nem akartam hogy kivágjanak az egyetemről. Előre is köszönöm a segítséget!
2017. jan. 30. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adminisztrációs díjat egyszer kell megfizetned, nem? A passzív félévedet is adminisztrálják. Attól be vagy iratkozva, hogy passzív félévvel kezdesz, nem? Mire van az az adminisztrációs díj? Melyik egyetem?
2017. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hívd fel a HSZI-t, hogy te elutaltad már ezt a pénzt, de közben még sem kezded el a féléved. Megmondják majd mi a helyzet
2017. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, itt úgy van hogy minden alkalommal a félév előtt 50.000 Ft-ot kérnek adminisztrációs díj címén előre, a maradék 130.000 Ft-ot a 180.000 félévi díjból pedig a beiratkozás után. Miskolci Egyetem egyébként. A HSZI az micsoda?
2017. jan. 30. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az tandíj, amit befizettél, akkor vissza kell utalják passzívon. Úgy tűnik, hogy tandíj, de nem értem, mitől lenne az attól adminisztrációs díj. Legfeljebb tandíj előleg lehetne.

De ha adminisztrációs díj, akkor bármi lehet.

Kérdezd meg a kari HK-t vagy az egyetemi HK-t erről. Inkább mindkettőt.

2017. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet nálatok HK néven van, nálunk másik egyetemen a hszi az a hallgatói szolgáltatói iroda, ők foglalkoznak a tandíjjal pl.
2017. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, ha nem érkezik vissza akkor rákérdezek. Egyébként igen, ez amolyan előleg, csak ez a neve.
2017. jan. 30. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!