Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félévi jegy érettségihez?

Félévi jegy érettségihez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs félévi jegyem, akkor nem érettségizhetek?

Esti tagozatra járok, megkezdtem a 12. osztályt (névsorban benne vagyok), de nincs az év első felét lezáró jegyem.

Olvastam neten, hogy "bárki" érettségizhet, el kell menni egy oktatási intézménybe, ott kérvényezheti és vagy elutasítják, vagy nem. Ezért gondolkozom ezen, hogy ha ez a "bárki" nem járt abba az oktatási intézménybe, mégis kérvényezheti...De gondolom csak úgy, ha meg van a 12. osztálya, csak valamilyen oknál fogva nem érettségizett le?!


2017. jan. 31. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor érettségizhetsz, ha megvan a középiskolai bizonyítványod végig, tehát befejezted a középsulit. Ha év végén kapsz bizit (és nyilván kapsz, mivel jársz a suliba), és azzal lezárulnak a középsulis tanulmányaid, gond nélkül mehetsz érettségizni.
2017. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ó koszonom szepen a valaszod, csak azert kerdeztem, mert ugye meg nem jartam igy, es azt hittem, hogy a felevi miatt van februarban a jelentkezes.

Egyebkent azert jartam igy (hogy nincs felevi jegyeim) mert kulfoldi allaslehetoseget kaptam meg nyaron, ugy volt hogy hosszutavra szol, vegul atvertek es haza kellett jonnom. Igy nem volt lehetosegem eljarni, sem jegyeket szerezni.

2017. jan. 31. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!