Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdelemző vagy pénzügy?...

Gazdelemző vagy pénzügy? Győzzetek meg, nem tudok választani :S

Figyelt kérdés
Miért jó? Hol helyezkedik el? Milyen előrejutási esélyek vannak? Fizu? stb.

2017. jan. 31. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Melyiket válasszad ? Bármelyiket ! Ha ! kiváló szakember leszel az általad választott szakmában, akkor teljesen mindegy, hogy milyen szakmát választottál.

Ha nem leszel jó az általad választott szakmában , akkor ebben az esetben is teljesen mindegy, hogy melyiket választottad.

Jó szakemberre (mindegy, hogy milyen szakmában, mert mindegyikre igaz) mindig és mindenhol szükség van !

Általánosságban mondom, de a kérdésedre is igaz, mindig úgy gondold át, hogy mit szeretnél tanulni, hogy közben átgondolod azt is, hogy az általad tanulni kívánt szakmával mi a jelenlegi és a jövőbeni célod !

Az általad elérni kívánt célnak megfelelően válasszál szakmát és hozd meg döntéseidet.

Neked kel tudnod, hogy mi a célod és ismerned kel magadat, hogy te azt mennyire komolyan akarod.

Nem mondhatom neked, hogy tanulj elemzőnek, ha téged a már a munka jellege sem érdek

2017. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mind a két szak érdekel
2017. febr. 1. 00:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Távolról mindenkit minden érdekel :) menj fel a BCE honlapjára, és ott megtalálod az operatív tanterveket. Böngészd át a tantárgyak leírásait, és az alapján döntsd el hogy annyira közelről is érdekel-e mindkettő. Én nehezen tudom elképzelni, hogy egy 18-19 éves magától tudná, hogy ez a két szak mivel foglalkozik ténylegesen.
2017. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem már, de nem tudtam úgy sem válaszolni ezért kérdeztem rá. Valakinek személyes tapasztalata? Milyen a munka, fizu stb?
2017. febr. 2. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek most bsc vagy msc? Csak mert van közgazdasági elemző meg pénzügy msc és van pénzügy számvitel bsc meg gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan. Bár inkább bsc meg az osztatlan.


Mindkét szakkal jók az elhelyezkedési lehetőségek leginkább budapesti multiknál, államháztartás szervezeteinél, bankoknál, stb. Legalább angolból tárgyalóképes nyelvtudás elvárt minden ilyen területen. Fizetéssel és karrierrel kapcsolatban pedig, minél többet tanulsz, dolgozol, TDKzol, egyesületekbe résztveszel annál többet tudsz felmutatni, mint a másik 100 ugyanezeken a szakokon végzett!

2017. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nagyon jó vagy matekból, gazdelemző. Ha csak kicsit, pénzügy. Mindkettővel sokat fogsz keresni.
2017. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem annyira egyszerű, mint ahogy az utolsó írja mert teljesen más munkaköröket lehet betölteni a 2 szakkal! :D
2017. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!