Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS óraütközési probléma! Aki...

SOS óraütközési probléma! Aki volt hasonló helyzetben attól várok ötletet, hogy, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Egyetemen van 1-2 tantárgy amelyekkel a múlt évben megcsúsztam, és idén sikerült megcsinálnom őket, na más most ezzel az a probléma, hogy így mivel nem a mintatanterv szerint haladok, kialakult egy olyan gázos helyzet, hogy óraütközésem van, ráadásul úgy, hogy 3 fontos előadásom lesz egy időben. Ha csak 2 lenne, azt még meg is lehetne valahogy oldani, de így... Ráadásul nem is értem a dolgot, mert 2 olyan óra ütközik, amely viszont az eggyel alattam járóknak, akik a mintatanterv szerint haladnak, e félévben kötelező, így fogalmam sincs, hogy ez miért így alakult ki, a 3. tárgyat érteném, mert az viszont már az én évfolyamomhoz tartozna. Írtam a To-nak, de nem válaszoltak még, ezért gondoltam, aki esetleg járt hasonló cipőben tudna valami ötletet adni, hogy ő anno, hogy oldott meg egy ilyet! Egyébként még nincs tárgyfelvétel, hétfőtől lesz, csak már kerülnek fel a Neptun-ba az órák... Abban bízok, hogy még nem végleges, és megvariálják valahogy, persze erre kicsi az esély, de nem én vagyok egyedül ezzel a problémával.

Bocsi, ha kapkodva fogalmaztam, azért remélem érthető lett. Köszönöm a segítséget!


2017. febr. 1. 11:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és előadások mind, így csak az az egy időpont van belőlük... Nem tuti, hogy katalógusos lesz mind, de olyanok, hogy igen komolya ajánlatos a bejárás...
2017. febr. 1. 11:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jártam hasonlóan, én bejártam a legfontosabbnak tartott előadásra a többi tárgynál meg megpróbáltam jegyzeteket szerezni és a kötelező irodalomból felkészülni. De nálunk a tanárok többsége elég jó anyagokat szoktak felrakni moodle-ra, legjobb esetben úgyis sak úgy tart órát hogy felolvassa ezeket a diasorokat. Amúgy ha van gyakorlat és nagyon fontos hozzá az elmélet a kulcsdolgokat át szokták gyorsni cenni óra elején.

Elég sz@@r szituáció, de sajnos sok mindent nem tudsz ezzel kezdeni, mint hogy csak az egyikre jársz be.


Ez mondjuk erősen szakfüggő/egyetemfüggő, de néhány kreditet angol kell megcsinálni. Én egyszer úgy oldottam meg az ütközést, hogy angolul vettem fel az egyik tárgyat. Nem tudom erre mennyire van lehetőséged.

2017. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 1. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!