Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosbiológusként hol lehet...

Orvosbiológusként hol lehet elhelyezkedni? (Molekuláris biológus--->orvosbiológia-farmakológia szakirány)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az orvosi egyetem anatómiai, illetve élettani intézeténél lehet PhD-zni, de akár kórházakban is el lehet ezzel a diplomával helyezkedni és esetleg hasonló feladatokat csinálni, mint egy orvos?

Köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 1. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Orvoshoz hasonló feladatokat nem tudsz ellátni, mert klinikai tárgyakat nem tanultál + végzett orvosoknak is szakvizsga kell hozzá, de dolgozhatsz kutatásokban, gyógyszergyártásban. Azt tudom, hogy kórházak szoktak alkalmazni gyógyszerészeket, nem tudom, hogy hasonló feladatot elláthat egy orvosbiológus is, de ez inkább az orvostudomány kutatási területére fókuszál, a klinikai orvosláshoz orvosi diploma kell.
2017. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!