Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek is az az érzésetek,...

Nektek is az az érzésetek, hogy a felsőoktatásba jelentkezők egy része nem is igazán néz utána a szaknak, gyakran csak az szerint választ minél hangzatosabb a neve?

Figyelt kérdés

Főként azokra gondolok, akik ezen az oldalon kérdeznek..

A kérdéseikből azt érzem, hogy sokan csak azért mennek el pl. nemzetközi gazdálkodásra, mert jól/komolyan hangzik a neve, miközben egyáltalán nem tudják miről is szól a képzés..


Legalábbis úgy teszik fel a kérdéseket, hogy nem néztek meg a képzés főbb témaköreit, tárgyainak neveit, de gyakran még a szakirányait sem. (és itt most nem azokra gondolok, akik eleve a szakirányról kérdeznek infókat, mert azt oké, hogy nem tudják)


Így mégis miből tudja megállapítani egy 18 éves, hogy tényleg mondjuk a kommunikáció, vagy pszicholóogia szak a neki megeflelő-e?



2016. dec. 23. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Valójában lehet azért kérdez, hogy többet tudjon meg a szakirányról. Én inkább azt fájlalom, hogy a legtöbb jelentkezőt csak a fizetés nagysága érdekli -mivel csak ilyen irányban kérdez-. Pedig az, az én világnézetem szerint csak másodlagos lenne.


Azt viszont nem tudhatod, hogy tényleg a szak nevének hangzása alapján választ. Sőt ez elég élettelen spekuláció. Például nem hiszem, hogy aki mérnök akar lenni az a biomérnök és a villamos mérnök között vacillálna a név miatt.. Vagy egy infós a prog és a mérnökinfó között.


Vagy, hogy nem nézne utána senki se, hogy egyáltalán mi rejlik a név mögött, valójában miért is nemzetközi gazdálkodás a szak neve. Vagy téged ez miben zavar, ha mégis? Ez az ő élete, mindenki szabadon hülye

2016. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Valójában lehet azért kérdez, hogy többet tudjon meg a szakirányról."

-> Ezért írtam a részletezőnél, hogy nem ezekre az emberekre gondolok, mert nekik már van némi fogalmuk, ha tudnak erről kérdezni...


"Azt viszont nem tudhatod, hogy tényleg a szak nevének hangzása alapján választ."

-> Valóban. Épp ezért fogalmaztam úgy, hogy "Nektek is az az érzésetek?".


"Például nem hiszem, hogy aki mérnök akar lenni az a biomérnök és a villamos mérnök között vacillálna a név miatt.. Vagy egy infós a prog és a mérnökinfó között. "

-> Nem hiába nem hoztam fel mérnöki példát. Inkább humán szakoknál figyeltem meg ezt a jelenséget. Aki reál szakot választ, érzésem szerint jobban tudja mit akar...


"Vagy téged ez miben zavar, ha mégis?"

-> Az hogy engem miért is zavar, viszonylag független a kérdéstől, nem? Akkor miért is fontos tényező?

2016. dec. 23. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Nem is az a baj, hogy van, aki AKKOR MÉG tájékozatlan, amikor itt kérdez, hanem az, amikor sír, amikor felvették, hogy ő nem is ezt akarta - a "kedvencem" az volt, aki azért panaszkodott, mert mi az, hogy a gyógyszerészetin "ennyi" kémia van? :S :)) És az még nem is egy "megfoghatatlan" szaknév:S
2016. dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

"Inkább humán szakoknál figyeltem meg ezt a jelenséget. Aki reál szakot választ, érzésem szerint jobban tudja mit akar..."


Kicsit sokat hagyatkozol érzésekre. Egyébként azt írtam, hogy nem tudhatod, hogy mi alapján választ. Azután pedig ki is fejtettem, hogy nekem "nem ez az érzésem". Persze nyilván nem ilyen szájbarágósan, hanem inkább érveket és indokokat is kerestem nem pedig a lelkem mélyén ülő babonákat és érzéseket..


Miért elképzelhetőbb, hogy a bukott mérnökök a BME-n még nyáron, vagy az egyetemválasztás előtt utánanéztek minden tantárgynak, illetve, hogy melyik tantárgy minek az előfeltétele? Vagy hogy már első évben lesz kalkulus de még a középmatek is alig ment?


"Főként azokra gondolok, akik ezen az oldalon kérdeznek.. "


Akkor mondjuk linkelhettél volna pár kérdést, csak hogy másoknak is világos legyen miket / kiket nézzünk le, mert valójában szerintem azért érkezett ennyi válasz mert csak te gondolod így..


Az előző kérdező is TTK-s példát hozott, én is TTK-ra járok. Legtöbb biomérnök azt sem tudja mi akar lenni, vagy hogy mire jó a szakja amit végez.

2016. dec. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"élettelen"

helyette:

nem életszerű

2016. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!