Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A duális képzésről már regiszt...

A duális képzésről már regisztrációkor kell döntenem? Változtathatok a későbbiekben még rajta?

Figyelt kérdés

Romániai, XII. osztályos tanuló vagyok, aki a Szegedi Tudományegyetemen szeretné folytatni a tanulmányait. A duális képzés területén szeretném a segítségeteket kérni.

Elsősorban arról szeretnék érdeklődni, mivel nekem teljesen idegen a magyarországi regisztrációs rendszer, hogy a február 15.-ig lehetséges regisztráció során kell-e bárhol jelezzem, hogy duális képzésben szeretnék a későbbiekben részesülni? Azt is szeretném megkérdezni, hogy ha jelentkezek a duális oktatásra, ám nincs szerződésem még egy céggel se, akkor visszavonhatom-e még a döntésemet? Illetve érdekelne, hogy mi történik abban az esetben, ha nem jelentkezek a duális oktatásra, ám az egyetemi éveim alatt (pl. 2.-3. félévtől) mégis meggondolom magamat és szeretnék élni a duális oktatás lehetőségével. Van erre lehetőség, vagy az elejétől fennálló döntés végleges az egyetemi évek alatt? Már irtam az oktatási hivatalnak, az egyetemnek,a felvinek, de senki nem válaszol....

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. febr. 2. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A duális képzést nem kell jelezned és nem is lehet jelezned a regisztrációkor.

Ha az első félév megkezdésekor nem vesznek fel a duális képzésbe a későbbi félévekben már nem lehet bekapcsolódni a duális képzésbe, akkor erről lemaradtál.


A duális képzésben nem lehet részesülni, automatikusan. A duális képzésbe felvételizni kell. Felvételin kell egy olyan cégnél, aki az egyetem partnere az adott szakon, ahova menni szeretnél. Az egyetemek honlapján fent van, hogy indít-e duális képzést és ha igen, akkor melyik partner cégekhez tudsz jelentkezni, felvételizni.


A cégek a felvételit megtartják már márciustól május 15-ig, ez cégenként változó. Ha felvesz a cég a duális képzésbe, akkor ezt közlik veled július 12-edike előtt. Azt is közlik, hogy ha a cég várólistára tett. Ha felvesz az egyetem, a felvételi kihirdetésekor, mivel eléred a felvételi pontot és bekerülsz az egyetemre, akkor életbe lép a partner cég felvételije is. Ekkor duális képzéses leszel. Ha az egyetem nem vesz fel, mert magasabb a felvételi pont, mint a te pontszámaid, akkor hiába vett fel a partner cég, ez utólag érvénytelenné válik, mivel az egyetem nem vett fel. Ilyenkor a várólistán lévő hallgató kerül be a céghez, amennyiben neki sikerült e felvételije az egyetemre.


Annyi van még, ha nem vesz fel egy partner cég se, de az egyetem felvesz, akkor szeptember első hetében esetleg egy-két partner cég hirdethet meg pótfelvételit a már egyetemre felvett első évüket kezdő hallgatóknak, ha vannak üres helyei a cégnek, amiket nem tudott feltölteni. Akkor ezekre a helyekre a tanulmányaikat kezdő első évesek pályázhatnak, ha lesznek ilyen helyek. De ez nem biztos, hogy lesz.

2017. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ahogy az előttem levő is mondta,a cégek meghallgatást tartanak,kb egy állásinterjúval fog felérni,megkell jelenni,kifaggatnak,megnézik a beállítottságod és leszűrnek pár dolgot ,hogy ki szimpatikus nekik,azt kiválasztják( úgymond jelölési sorrendet mondanak) vagy Küldik az üzit ,hogy téged várnának magukhoz és a vállalod ,tuti befutó vagy. Ezt a jelentkezést érdemes már most megnézned midnen egyetem honlapján,vagy konkrétan a partnercégeik honlapján ,ahol bővebb információkat találhatsz,mindíg kihirdetésre kerül az aktuális partnercéglista elvileg.Mivan ha később jelentkezel csak duálisra? Elég nehéz helyzet,gondolj bele,hogy van egy gyerek aki tegyük fel 2. éves már és akkor akar ebben indulni,viszont a cég érdeke az,hogy már 1. félévtől úgy terelgessen téged,ahogy azt ő szeretné ,vagy amit lát benned,hogy fejleszteni kéne,eleve kevesebb eséllyel indulsz a felvételin, és furcsának fogják találni a késői jelentkezést.De szerintem egyébként nem esélytelen,nagyon jó eredményeid vannak akkor van rá akár esély ,de mindenképpen az elejétől ajánlom,meg amúgy is ösztöndíjjal jár,és rengeteg tapasztalattal ha odateszed magad, mire elvégzed ,akkora tapasztalatod lesz (egy sima nappalishoz) levelezőshöz képest,hogy az éves lemaradást jelent gyakorlatban.
2017. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Írtam már úgy a felvinek, mint az oktatási hivatalnak de sehonnan nem érkezett hetek óta válasz....Nagyon sokat segítettetek most. Még 1 kérdésem lenne a regisztráció kapcsán esetleg. Ha a hitelesítésnél a postai utat választom, akkor egyszerűen kinyomtatom a lapot,amit elküldenek, aláírom és már küldhetem is Budapestre? Nincs szükség arra, hogy okmányirodában hitelesítsem pecséttel annak rendje, s módja szerint?
2017. febr. 5. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Okmányirodában nem is tudod hitelesíteni pecséttel. Csak elektronikusan tudod hitelesíteni a magyarorszag.hu-n , de neked ilyen nincs, akkor csak kinyomtatod és aláírod és elküldöd levélben, úgy hogy biztosan beérkezzen, ha jól nyomtatta ki az adatokat.
2017. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!