Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok tanulni?...

Hogyan szoktatok tanulni? Hogyan lehet hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Újra iskolás lettem és tartok attól hogy nem fog menni a tanulás. :/
2017. febr. 2. 19:18
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem a tanulashoz az alabbiak valnak be:

1. Elolvasom az adott lecket.

2. Szovegkiemelovel alahuzom a fontos reszeket.

3. Az alahuzott reszekbol es a fuzetbol keszitek egy teljesen uj jegyzetet.

4. Megtanulom a jegyzetemet.

5. Anya kikerdezi.

2017. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez személyfüggő, attól függ, milyen típus vagy.

Én vizuális típus vagyok, én gépelt jegyzetet csinálok, átolvasom és legtöbbször ezzel kész is.

Sokan vannak, akik hangosan olvassák, mert hallás után jobban megjegyzik. (Vannak, akik ezért még magnóra is mondanak egyes szövegrészeket.)

Egyes dolgokat érdemes sokszor leírni (képleteket, szavakat stb.), ezekhez én letörölhető táblát használok.

Nyelvhez sokan szeretnek szókártyákat használni.

Sokan szeretik a szövegkiemelőt (ezt én is gyakran használom), de tényleg csak a kulcsszavakat szabad kiemelni, különben semmi értelme.

Sokan írnak kézzel jegyzeteket, én ezt túl időigényesnek tartom, másrészt nekem jobban megragad, ha nyomtatott szöveget olvasok vissza.

Próbálgasd, hogy neked mi válik be.

2017. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmélet, na ezt nem szeretem de ez is kell.

Saját jegyzetet szoktam csinálni, hogy minden egy helyen legyen, nem szeretem ha összevissza van a könyvben. A magolást utálom, ezért naponta pár alkalommal elolvasom, attól függ mennyire szoros a határidő. Igyekszem kihasználni a holtidőket, mint az utazás tömegközlekedésen, illetve amit lehet rárakok telóra is, akár 1-2 percre is elő lehet venni, beleolvasni.


A gyakorlati, számolós, gondolkódós tanulást jobb szeretem, ott csak leülök azt csinálom, nincs különösebb praktikám.

2017. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!