Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban már nem is éri...

A mai világban már nem is éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Az az érzésem cudar világ jön az értelmiségre... Talán nem is kéne egyetemre mennem... Menjek inkább vadásznak vagy valami olyannak, ami önellátásra ad esélyt világháború esetére?

2017. febr. 5. 02:09
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Jah, igen. Tedd azt!
2017. febr. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van, vár a közmunka!

Ha a világháboró túlélésére készülsz, szerezz be egy igen jó távcsövet, hogy közelről láthasd az atomvillanást, jól lásd, amit diplomával és anélkül sem fogsz túlélni!

2017. febr. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom elfogadni, hogy valaki ezt a retardált kérdést teljes őszinteséggel írta ki.
2017. febr. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri.
2017. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%

Attól függ.

Egy igénytelen, céltalan embernek, aki nem az a törekvő, igyekvő, iparkodó típus, hanem csak elvan a langyos, meleg ganéban, mert jó az neki, annak nem éri meg tanulni.

Egy ambiciózus, nyitott, extrovertált, tudásra éhes, pozitív szemléletű, értelmes fiatalnak pedig talán sosem érte meg jobban tanulnia, mint manapság.

Hogy Te melyik típus vagy, azt nem tudhatom.

2017. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

A mai világban már csak tanulni éri meg, méghozzá kifejezetten egyetemi szinten.

Fizikai munkásokra egyáltalán nem lesz szükség, mert az égvilágon mindent automatizálnak, robotizálnak, gépesítenek.

Csak a többdiplomás, angolul tudó, számítógépet magas szinten használó, szakértő típusú munkavállalóra lesz szükség.

2017. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gebasz1 válasza:
Tanulj! Lehetőleg orvosnak ,mérnöknek mert azokra cudar világ közben és után is szükség van.
2017. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valahogy megértelek, Kérdező. A fősuli végeztével éreztem így ahogy te. Hogy túl sok munkával értem el túl kevés eredményt. Ezért visszavágytam a szülői hobbigazdaságba, ahol voltam már önellátó és maximálisan boldog és szabad voltam. Csak akkor még szocializmus volt és azt az egy év "munkanélküliséget" csak titokban lehetett otthon tölteni hisz akkor még kötelező volt dolgozni. Ma legálisan is lehet valaki önellátó.

Megállom a helyem a városi mókuskerékben is, sőt négyes-ötös eredménnyle végeztem az összes iskolát. De mégis mindig úgy érzem hogy túl sokat adok és túl keveset kapok cserébe. Míg szabadon élve a mérleg egyensúlyban van. Hogy megéri-e a globalizációhoz csatlakozva élni? Szerintem meg, ha egy milliárdos házastársat talál valaki és azonnal a csúcson van. De a szamárlétrát megmászva szerintem nem igazán. Az is jobb a semminél de én nem ájultam el tőle, ahogy a kérdésedből ítélve te sem.

2017. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!