Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újrafelvételizek egy olyan...

Ha újrafelvételizek egy olyan szakra amelyről kirúgtak, folytathatom államin vagy majd csak az első év után?

Figyelt kérdés

A kari szabályzatban ez található:

Ti hogyan értelmezitek ezt?


Amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonya korábban megszűnt, de az adott képzésre

felvételi eljárásban újra felvételt nyert, tanulmányait csak akkor folytathatja állami ösztöndíjas képzésben, ha a felvételt követő első két aktív félév átlagában legalább 10 kreditet teljesít.



2017. febr. 6. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2017. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem
2017. febr. 7. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem túl egyértelmű a a megfogalmazás. Ha az első félévben 20 kreditet szerzel, már akkor teljesíted az átlagban a legalább 10-et.


Ha államisra vesznek fel államisra kell menj. Szerintem itt az lehet, ha felvesznek újra államisra, akkor az első két-félévben nem kell 36 kreditet szerezned feltétlen, mert lehet, hogy felesleges lenne annyi választható tárgyat felvenned, hogy meg legyen a kredited. Ha felvételiztél újra, lehet 1-2 tárgyad hiányzik az előkövetelmény miatt, így nem tudsz tovább haladni, és ha akkreditáltatsz tárgyakat, lehet nem tudsz sok kreditet szerezni a mintatanterv szerint. EZért lehet, arról van szó, hogy az első két félévbe elég csak 20 kreditet szerezned a 36 helyett és akkor is államis maradsz, de a következő félévekben már összesen a 36-nak megfelelő krediteket kell megszerezd. Tehát nem nehezítés, lehet, hanem könnyítés.

2017. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is valami ilyesmire gondoltam.
2017. febr. 8. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!