Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A főiskolai/egyetemi hallgatói...

A főiskolai/egyetemi hallgatói jogviszony a hónap első napjától, vagy az első tanítási naptól kezdődik?

Figyelt kérdés
Szüneteltetett szemeszter utáni első aktív félév esetében, a különböző jogosultságok miatt érdekelne.

2017. febr. 3. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szorgalmi időszak első napjától, a vizsgaidőszak utolsó napjáig.
2017. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szorgalmi időszak első napja a hónap (ez esetben február) első napja, vagy az első tanítási nap (ez esetben 6-a)?

Fontos lenne tudnom, mert nem folyamatos a jogviszonyom (akkor nem lenne ilyen szőrszálhasogatás), halasztás után leszek újra aktív.

2017. febr. 3. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Nézd meg az egyetem weboldalán.
2017. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem közben, a szorgalmi időszak a szerint is az első tanítási nappal kezdődik. De ettől függetlenül még mindig nem teljesen egyértelmű számomra, hogy a jogviszony, és főleg az ezzel együtt a különböző jogosultságok (mint pl: az utazási kedvezmények, a biztosítottsági jogviszony, stb) is csak akkortól élnek e, vagy a hónap első napjától, mint ahogy a folytonos hallgatói jogviszony esetében, ha nem hagyott ki közben szemesztert az ember.
2017. febr. 3. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Elvileg a regisztrációs héttől kezdődik, de a kérdés mikor hajlandó a tanulmányi osztály veled foglalkozni és kiadni a pl. a matricád.
2017. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Beiratkozástól
2017. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
# 5/6: Ez tűnne a leginkább logikusnak nekem is, ill. pont az a bizonyos "elvileg" érdekelt :)
2017. febr. 4. 15:05
 8/8 A kérdező kommentje:
# 6/7 A beiratkozás nem tudom ez esetben hogy értendő, mert akkor lesz érvényes a beiratkozás, ha legalább egy tantárgyat felvesz az ember, viszont a tárgyfelvétel már dec 20-óta nyitva (az még gyakorlatilag az előző félév), viszont a véglegesítési időszak jan 30-tól feb 10-ig tart.
2017. febr. 4. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!