Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem értem a fizikát!?

Egyszerűen nem értem a fizikát!?

Figyelt kérdés

Ötösről kezdtem év elején, egész sokáig, hónapokig tartottam a 4,75 körüli átlagot.

Aztán jött az első egyes. Itt már az általános iskolai emlékeim sem segítettek.

Következő dolgozatnál sikerült a hármast összehozni, de ma megint írtunk, és ez biztos egyes lesz.

Mit csináljak?



2017. febr. 6. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem a fizikát nem érted hanem csak egy témakört.

Hát tanuld amíg nem érted.

De ha úgy sem sikerül, akkor tegyél fel KONKRÉT kérdéseket, mit nem értesz.

2017. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikből egyre rosszabb jegyeket szereztem, az a súrlódás, testek lejtőn való mozgása, és azthiszem a tömegvonzás. Most pedig a körmozgást kezdtük el.
2017. febr. 6. 19:12
 3/12 A kérdező kommentje:

Amúgy sokan nem értik még rajtam kívül, de ettől nekem nem lesz jobb.

Az a legnagyobb bajom, hogy ez a jobb csoport, ahol vagyok.

Tehát konkrétan veszünk valamit, aztán óra végeig gyakorlunk, majd a következő órán megint veszünk valami újat. Az előző órait pedig már nem gyakoroljuk, hanem csak elvárják, hogy tudjuk majd a dolgozatban.

És nekem ez túl gyors.

2017. febr. 6. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

pedig ezek egyszerű témakörök


ha ebben az irányban tanulsz tovább akkor érdemes lenne tanárhoz menni

2017. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

"Az előző órait pedig már nem gyakoroljuk, hanem csak elvárják, hogy tudjuk majd a dolgozatban. "


A dolgozatra való felkészülésednek része kell legyen hogy felméred, hogy meg tudod-e oldani magad a hasonló példafeladatokat. És ezt időben meg kell tenned, hogy ha netán nem tudod megoldani, akkor legyen időd utánajárni, esetleg segítséget kérni vagy a tanártól, vagy "az internettől".


Próbálkozhatsz egyrészt az órán megoldott feladatok önálló megoldásával, és ha nem megy, akkor előtted a megoldás. De foglalkozhatsz meg nem oldott feladatokkal is.

2017. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy érzed, hogy neked több gyakorlásra van szükséged a jó osztályzathoz, mint amit órán tesztek, akkor már meg is van a válaszod. Gyakorolnod kell magad.
2017. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felpontozok mindenkit!
2017. febr. 6. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Fő a gyakorlás. Próbáld meg otthon magadtól megoldani az órai feladatokat, a kepleteket és a lényeget pedig kisujbol fujjad.
2017. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes beszerezni egy példatárt, amiben megoldások is vannak, hihetetlenül sokat tud segíteni. Pl Ennyit kellene tudnom fizikából 1. Ebben részletes megoldás van. A fizika a feladatokon keresztül mélyíthető el. Illetve interneten is vannak százával példák, akár itt gyk-n is, vagy középszintű érettségifeladatok, ott is van részletes megoldás, és nem szabad megijedni, hogy érettségi, az anyagot most tanulod, később max ismételtek (fakton).
2017. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 6. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!