Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegennyelven jobban tudok...

Idegennyelven jobban tudok fogalmazni mint magyarul?

Figyelt kérdés
Mással is van ilyen? Például,ha németre fogalmazást kell írnom a szavak maguktól jönnek nincs semmi problémám,hamar megvagyok vele és sokkal jobban ki tudom magam fejezni,viszont ha magyarból kell kidolgoznom az adott témát vagy esetleg fogalmazást írnom nehezen megy,meg kell állnom átgondolni,hogy mit is akarok mondani.Ennek lehet valami oka?
2017. febr. 7. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oka az, hogy magyarból sokkal több szót ismersz, így nagyobb a választék, nehezen döntöd el a legmegfelelőbbet. Németből meg gyorsan eszedbe jut egy odaillő szó és már le is írod, nem foglalkozva az árnyalatokkal. Oké, nem azt mondom, hogy németből semmire em tudsz szinonímát, mert olyan is biztos van.

Plusz a magyar szöveget anyanyelved miatt jobban érzed, látod a lehetőségeket a cicomázásra, a szebb vagy művészibb kifejezésre, így megintcsak megakadsz, hogy is lenne legjobb.

Németül meg nem gyötörnek ilyen gondok, arra törekaszel, hogy jó legyen nyelvtanilag és kész.

2017. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem inkább csak bizinyos szavak amit rendszeresen használok, németül jönnek elő és a magyaron kell gondolkodni. De én kint élek egy ideje.

Ha nem így vagy, akkor nem értem miért, talán elsőnek igaza van.

Nekem meg az tűnt fel, hogy németül a szaktárgyakat jobban meg tudtam tanulni és érteni, mint korábban magyarul, de ennek meg állítólag az Volt az oka, hogy az idegen nyelv miatt jobban odakoncentrál az ember, magyarul meg csak felületesebben olvasná.

2017. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek,de 1. osztály óta tanulom a németet,talán ez is lehet az oka. Néha úgy érzem,hogy a magyar szókincsem sokkal szegényebb mint a német,sőt az is gyakran előfordul,hogy németül hamarabb eszembe jut az adott szó.
2017. febr. 7. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!