Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg érthetően...

Hogyan tanuljak meg érthetően fogalmazni, kifejezni magam? Szinte egyáltalán nem tudok.

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvasni kell.
2014. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%
Annyira bírom, hogy mindenki az olvasással jön ilyenkor... Mármint ne érts félre rengeteg hasznos hatása van az olvasásnak szerintem is, de ezen a problémán ( problémámon, mert ugyanabban a cipőben járok mint a kérdező) nem segít túl sokat vagy legalábbis én nem veszem észre a javulást. Hiába olvasok sokat a korosztályomhoz képest, mégis nehézségeim vannak azzal, hogy rendesen fejezzem ki magamat. :/ Valamilyen hosszabb beadandó megírása kész kínszenvedés nekem, sőt gyakran a mindennapi élet helyzetekben is bénázok egy kicsit. :(
2014. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Én még annyira tudok fogalmazni mint te :/
2014. máj. 6. 16:10
 4/11 A kérdező kommentje:
annyira se*
2014. máj. 6. 16:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ne olvass.
2014. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor nem fogok olvasni.
2014. máj. 6. 23:43
 7/11 anonim válasza:
Sokszor a környezetünk szókincse formálja a miénket. Járhatsz olyan társaságba is, vagy nézhetsz olyan filmeket is ahol sokat társalognak az emberek. Ha pedig azzal van a gond hogy félénk vagy , és az önkifejezés nehézsége nálad olyan mint másnak társaságban a pirulás megpróbálkozhatsz kinezológiával, torokcsakra deekshával, pszihológussal ... sok módszer van ami közül megtalálhatod a neked szimpetikusat. Lehet hogy egyszerűen attól félsz hogy hülyeséget fogsz mondani rosszul , és mindezt előidézed magadnak. Ezeknek az orvoslására jók az előbb említett módszerek . Bátorságot meríthetsz abból is ha megnézed a tévében a fontos vagy fontosnak mondott embereket hogy mennyi hibát követnek el egy- egy riport vagy nyilatkozat közben és nem zavartatják magukat. Ha őket nem zavarja akkor neked sincs okod aggodalomra.
2014. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is olvastam rengeteget, a beszéddel mégis problémáim voltak. Már nincsenek, de nem tudom, miért? :) Szerintem gyakorolni kell, pld. mint a színészeknél a helyzetgyakorlatokat. :)
2014. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jobb módszert ajánlok! Tanulj meg 3-4 idegen nyelvet,ettől akarva akaratlan az anyanyelvedet is tudatosabban választékosabban használod majd! :)
2014. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy itt nagyobbrészt azt hiszik az olvasottságtól érthető lessz a fogalmazásod. A bretagnei földművesnek elég volt 800 szó egész életében. A mai ember sem használ csak kb 5000 szót, viszont esetleg 15000-e is megért. Arany jánosrólaz a hír járja, hogy 40000-et használt. Az érthetőséghez ezért inkább javasolnám, hogy előszőr próbáld meg kifelezni magad tőmondatokkal, és így írt körül a mondanivalőd. Ha ez már könnyen megy, akkor kezdheted az egyszerű összetett mondatokat. Ha lehet soha se használj, többszörösen összetett mondatot, mert baszéd közben nem tudod mindih jól érzékelztetni, hogy hova kéne vesszőt tenned. Ha nem muszáj ne használj idegen szavakat, mert nem tudhatod melyiket ismeri a beszélgetőpartnered. Viszont jellemzően nem fogja bevallani tájékozatlanságát.
2014. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!