Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyit tanultatok érettség...

Ti mennyit tanultatok érettségire és hanyas lett?

Figyelt kérdés
Írhattok még amit akartok érettségivel kapcsolatosan, történetek stb. Hogy zajlott. Minden érdekel!
2017. febr. 7. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimnázium alatt tanultam rendesen.

Korábbi érettségi feladatokat 12.-ben csináltam, főleg nyelvekből és matekból.

Az írásbelik hetén influenzás voltam, de nem lettek rosszak egyáltalán (magamhoz képest). A szóbelikkel kicsit lehúztam az eredményeimet, de nem durván.

5 lett: angol (emelt), magyar, francia. 10.-ben előrehozott földrajz érettségit tettem, az is 5 lett. 4 lett a töri, a matek viszont 2, sajnos...nem volt az erősségem a tárgy. :/

2015-ben érettségiztem.

L

2017. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én gimnázium alatt 3 évig magántanuló voltam (egészségügyi okokból), csak az utolsó évben jártam rendesen. Igazából egyik tárgyból sem készültem nagyon (osztályozó vizsgákon kívül), csak a legvégén, bár ott is egyedül a matek, amire aktívan készültem 2 hónapig.


A tényleges érettségikre nemhogy 1 hónapot vagy heteket, 2-3 napot tanultam összesen (az írásbelikre). A szóbelik előtt újabb 2 nap.


A történelem sosem volt a szívem csücske, így az csak 4 lett. Emelt angol még pár éve előrehozottan 5, magyar 5, informatika 5, matek 4. Szóbelikkor borzalmasan lámpalázas voltam, így amit tudtam, is elfelejtettem, de végül is nagyon jó hangulatban telt az egész.


A középszintű érettségi nevetségesen egyszerű, ha az ember tájékozott. Holott mindenki előtte megpróbált meggyőzni, hogy jelentőségteljes és nehéz, mérföldkő meg miegymás... Az egyetemen 2 tárgyam tételsora és anyaga kiteszi az egész érettségit.


Tavaly érettségiztem.

2017. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A középszintekre semmit nem készültem, a két emeltemre tanultam.


magyar, matek, töri, angol, emelt biosz: 5

emelt kémia - sajnos: 4


A középszintű érettségi nagyjából annyiból megírható 90 százalékra, hogy tudsz szöveget érteni meg megragad pár fogalom az órákról. Az emelt szintű érettségi tanulással teljesíthető. Ha biztosra akarsz menni, csináld meg az előző évek feladatsorait, tanuld meg a szóbeli tételeket és bízz magadban. Sok sikert! :) (már, ha azért tetted fel a kérdést, mert érettségi előtt állsz)

2017. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2003-ban érettségiztem, tehát nem mostanában. Nem voltam jó tanuló, csak azt tanultam, ami érdekelt.

Matekból négyes, magyarból hármas (olyan könyvet kellett elemezni, amit nem olvastam), töriből hármas , angolból kettes (órán szinte semmit sem csináltunk négy évig) és földrajzból ötös.

2017. febr. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem a magyarral. A középiskola 4 éve alatt magyarból folyamatosan feleltünk, arra mindig muszáj volt tanulni. 10.ben év végi vizsga is volt, ott volt 10 tétel (nagy része érettségi tétel is lett később), azokat is meg kellett tanulnunk. Emiatt a tanár 10.ben és 12.ben is tételdolgozatot iratott velünk.


Törit azt bevallom sose szerettem, első 3 évben nem is tanultam rá rendesen. Aztán 12.ben elhatároztam, hogy ez így nem fog menni, bejártam érettségi előkészítőre, abból is irtunk tételdolgozatokat. Itthon megcsináltam az előző évek írásbelijét.


Némettől nagyon féltem. 12. osztály első felében gyakoroltuk az írásbelis feladatokat, második felében a szóbeli témákat gyakoroltuk. Emlékszem, a szóbeli napja előtt csak a németet tanultam, mert tudtam, hogy azzal fogom kezdeni korán reggel.


Matektól nem féltem mert mindig 5ös voltam.


Én az infót választottam, és letettem 11.ben előrehozottan, ott a szóbeliket azt konkrétan 1 hét alatt tanultam meg. Írásbelin meg csak a gyakorlás segít.


Ballagás után maradt 1,5 hónap a szóbeliig, abban az időben minden nap ilyen 4-5 tételt átnéztem, megtanultam. Itt igazából az a lényeg h ne egyszerre tanuld meg pl az összes nyelvtant mert azt se fogod tudni mi az az ige. A szóbelin pedig minden tanár kedves volt. És hogy hányas lett? 5ös lett minden, mert meg akartam mutatni, hogy nincs lehetetlen. :)

2017. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!