Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen feladatai vannak a...

Milyen feladatai vannak a valóságban egy gyógypedagógia asszisztensnek?

Figyelt kérdés

Már rengeteg munkaköri leírást, hivatalos megfogalmazást láttam, de kíváncsi lennék, a gyakorlatban ezek mit jelentenek.

Aki ezen a területen dolgozik, tudna segíteni?



#gyógypedagóiai-asszisztens
2017. febr. 9. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sok. Segít a gyógypedagógusnak az adminisztrációban meg intézi a párbeszédet a többi intézménnyel, amivel együtt kell működni (kórház, iskola, óvoda). Maga a gyógypedagógus is viszonylag korlátozott a feladatában, legalábbis a pszichológussal és az orvossal szoros együttműködésre van szükség, pl gyógypedagógus nem vehet fel IQ-t, nem írhat kódot, hanem elsősorban a fejlesztéssel foglalkozik. Arról, hogy gyógypedagógiai asszisztens fejlesszen, még nem hallottam.

Jó, nyilván több ága van a gyógypedagógiának, de szerintem iskolában nem is alkalmaznak gyógypedagógiai asszisztenst (állandó gyógypedagógust se mindenhol). Olyasmi, mintha bármilyen más egészségügyi ágban lennél asszisztens igazából, vagy mintha bárhol asszisztens lennél. Ott leszel, tudsz majd segíteni, de elsősorban adminisztratív feladataid lesznek, és tanulsz majd alap gyógypedagógiát a képzésen.

2017. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Olvastam, hogy ezzel a végzettséggel elvileg betölthető pedagógiai asszisztens munkakör-ebben az esetben milyen feladatok lehetnek?

2017. febr. 9. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Speciális intézményekben nagyon nagy szerepe van a GYP asszisztensnek. Ha van olyan gyerkőc, akit differenciálni kell, mondjuk olyan szinten, hogy egy-egy órán nem szolgálja az előrehaladását, ha a többiekkel ül, akkor az asszisztens ül vele külön és ő tarja neki az adott órát egyéni keretek között. Persze ez asszisztens függő is, tényleg vannak, akikre ilyet nem lehet rábízni, de ha olyan, akkor az oktatásban is nagy segítsége lehet.
2017. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!