Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék történelmből korrepe...

Szeretnék történelmből korrepetálni, szerinetek így reális a dolog?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 4,7-es töri átlaggal. Úgy gondoltam, hogy 5-10.-ig bezárólag 1000-1500 Ft/orabérért dolgoznék. Isten igazából arra is gondoltam, hogy érettségire is segíthetnék felkészülni, de én még csak jövőre érettségizek, így nem hiszem, hogy bárki felfogadna arra.. :D


Szerintetek így a korosztály és az ár jó? Illetve hogyan hirdessem magam?



2017. febr. 10. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ár kedvező, de ha magántanárt keresnék, valószínűleg nem lenne bizalmam egy középiskolás fiatalhoz. Az érettségire való felkészítés egyenesen vicces úgy, hogy még te sem érettségiztél. Meg lehet azért próbálni, bajod nem lehet belőle.
2017. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom, nekem van egy töri alapszakos diplomám, de eszembe se jutott, hogy tanári képzettség nélkül bárkit is üzletszerűen, pénzért korrepetáljak. Ismerősöknek oké, de hogy hirdesd is magad, nem tudom. Meg a törit csak be kell seggelni, sok magyarázni való nincs rajta.
2017. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

4,7 sajnos nem sok mindent árul el, szimplán egy szám.

Történelem tanárok korrepetálása legjobban abból áll, hogy a gyereknek újra elmagyarázza a dolgokat, és egy profi vázlattal lepi meg, amiből könnyű tanulni.

Érettségire való felkészülés persze sokkal másabb.

Ott a hangsúly az érettségi típus feladatokon van, azonban ennél is fontosabbak az esszék!

Szóval a töritanár segít megtanulni esszét írni, amihez valljuk be, kell tapasztalat, vagy egyfajta érzék!

Rengeteg apró trükk van, amit egy tanár tud, azonban az nem, aki szimplán tudja a törit, és a tények alapján írja meg. Miközben máshogy is lehet sikeresen esszét írni.

Szóval.. akkor vállalnám az érettségist, ha biztos vagy benne, hogy jó esszéket írsz!

Sajnos nem mindenki tud jó esszét írni!

2017. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Témazárókban folyton esszéket kell írni, tehát a jeles jelző nem véletlen. Igen, az érettségit hanyagolom, maradok az 5-10 között. Nos, munka mellett lenne ez egy plusz jövedelem forrás. Ami a tudást illeti, egy egész szekrény szakirodalom rejtőzik a fejemben, sok könyv egyetemes töri. Ami azt a kijelentést illeti, miszerint a törit nem kell tudni, ez nem helyt álló. Hiába tudja valaki, ha nem tud következtetést levonni és megírni egy esszét pl.


Jól magyarázok, folyton előadásokattartok, amikor lehet, ezzel nincs gond. A tanárom javasolta, hogy lépjek a nyomdokába, mint történelem tanár, de engem jobban érdekelnek a társadalom tudományi témák, stb.. Ezzel csak azt akartam, hogy elismerték a "tudásom".


Szerintetek hol tudnám magam hirdetni? :D

2017. febr. 10. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem drága (megyeszékhelyen lakom) ahhoz képest, hogy semmi végzettséged sincs.

De kevesebb pénzért sem alkalmaználak - nem bízom egy 17 éves tudásában.:/

Bocsi.

2017. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

*Előadásokat tartok


(telefonról irtam)

2017. febr. 10. 14:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, koszonom az eddigi válaszokat! :) Ugyanakkor szerintem diák a diákot jobban megtudná bizonyos esetekben tanítani. Persze ez az én álláspontom. :)
2017. febr. 10. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!