Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem kémia érettségi...

Orvosi egyetem kémia érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Most 9.-es vagyok és orvosi egyetemre szeretnék menni,ezért tudni szeretném,hogy ha biológiából és fizikából érettségiznék emelt szinten,azután mennyire lenne nehéz emelt kémia érettségi nélkül tanulni kémiát és biokémiát az egyetemen? Még 5-ös vagyok kémiából, de egyre nehezebb és tudni szeretném, hogy ez mennyire hat ki a későbbiekben.

2017. febr. 17. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvosis, de vannak sokan az ismerőseim közül. Sokaknak van igaza abban,hogy ha úgy érzed, hogy könnyebb bejuss emelt fizikával a biosz mellett, akkor csináld azt Hiszen bármi is lesz az egyetemen, be is kell jutnod először!:D Akik fizikával mentek, azok az ismerőseim mind azt mondják,hogy könnyebb lett volna kémiával, DE így sem lehetetlen. Sőt, van , aki azt mesélte, hogy jobban sikerülnek a kémiás vizsgái mint azoknak, akik eleve kémiával mentek.

Én azt tudom javasolni, hogy készülj az emeltre abból, amelyikkel fel tudnak venni nagyobb eséllyel, DE tanuld a másikat is teljes erőbedobással. Nem muszáj megkockáztatnod az emelt kémiát, nehogy rosszul sikerüljön, viszont tanuld azt is úgy, mintha emeltezni akarnál belőle!

2017. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosira be tudsz jutni kémia nélkül, de ahhoz, hogy benn is maradj, mindenképpen kell majd. Gyakorolj sokat, majd belejössz. Egyáltalán semmi megtanulhatatlan nincs benne:)) - Ettől még felvételizz fizikából, ha úgy érzed, abban ANNYIVAL jobb vagy, mert első körben az a lényeg, hogy bejuss. De legkésőbb utána mindenképp bele kell húznod a kémiába! És 9. osztályban még nagyon korai "elengedni" a kémiát. Mindenképp törekedj belőle a legjobbra, mert ha felhalmozol egy bizonyos mennyiségű elmaradást, utána már nehezebb lesz újra felvenni a ritmust.
2017. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan én még nem vagyok egyetemista, de nekem mindenki azt mondta, hogy a fizika érettségi könnyebb (kivéve, ha pont hülye vagy fizikából, mint én XD ), de a kémiának nagyobb haszna van az egyetemen, annak a hiányát nehezebb behozni.


Egyébként ne aggódj! 9.-ben szervetlen kémiát vesztek, de jövőre már a szerveset, ami sokkal érdekesebb (szerintem). És utána 11-12-ben vagy nem is lesz kémiád (ha a fizikát választod, akkor biosz-fizika faktos leszel) vagy kémia faktra fogsz járni, amin igazából csak átismétlitek az egész anyagot és részletesebben tanultok mindenről.

2017. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A következők a Sotéra vonatkoznak: Ettől az évtől kezdve már nem tudnám egyértelműen azt mondani, hogy kémiával jobb dolgod lesz. Ennek az az oka, hogy mostantól biofizikából az aláírás feltétele egy minimumteszt teljesítése, amiben az alapvető, nagyjából gimnáziumi fizikatudásnak megfelelő kompetenciák és ismeretek meglétét.

A kémiatudás azonban továbbra is hasznos lesz, hiszen az orvosi kémia anyaga nagyjából az emelt érettségi anyaga kb. 2x-ére kibővítve. Azonban, ha van egy jó tárgyi tudásod kémiából és tisztában vagy a koncepciókkal, akkor ez egy viszonylag egyszerűbb tárgy lesz. (Nem lesz egyszerű, de nem fogsz vele szenvedni. )

2017. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2017. febr. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!