Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Hogyan tanuljak úgy, hogy meg is maradjon. Én csak magolni tudok, ami hosszú távon nagyon rossz. Kérlek segítsetek.

2017. febr. 19. 07:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és csak vázlat alapján tudok megtanulni dolgokat. Mármint ha jó a vázlat+tanár. Ha nem akkor muszáj kézbevennem a tankönyvet, de akkor fáj a fejem stb és nem tudok tanulni.
2017. febr. 19. 07:46
 2/6 A kérdező kommentje:
De úgy igazán vázlatot se tudok írni, mert nem tudom mi a fontos, lényeges a tanárnak.
2017. febr. 19. 07:51
 3/6 anonim válasza:
Először jobb ha meg ismered magad ! csendben vagy zenével tudsz tanulni este vagy reggel ! Van - e kikapcsolódásod ( sport , művészet ) ami motivációt ad ! Tűzz ki rövid és hosszú távú célokat ( pl : Az oxfordra megyek vagy 5-ös leszek matekból ) Írj magadnak beosztást ! Ne hagyd , hogy elterelje bármi is a figyelmed ! A vázlat írással nekem is sok gondom volt mert és szinte leírtam újra a könyvet de ha először a kiemelt részeket tanulod ( amit a szerző fontosnak tart ) és utána amiről úgy gondolod hogy a tanár heppje ez és ezt kérdezheti ! Találj egy helyet ami megnyugtat ! Mond fel a valakinek vagy van olyan osztálytársam aki a tükörnek mondja fel :D ! Valamint a neten is találsz vázlatokat ! Amúgy hány éves vagy ?
2017. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Magadnak tanulj ! Ne a tanárnak! előző <3
2017. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam,hogy az a jó,ha 1-2 elolvasás után rögtön megpróbálja visszaadni a 'tanultakat'. Az elején nehéz,de ilyenkor kezdi jobban memorizálni az agy.
2017. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy elolvasni az irodalom v. a történelem leckét, hogy te magadnak határozd meg, mit tartanál abból fontosnak. Azokat a sorokat húzd alá ceruzával a könyvben, és utána már csak azokat olvasd el kétszer, háromszor. Biztos megmarad belőle valami, vagy ha nem, fogadj fel egy magántanárt.
2017. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!