Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon alaposan megtanulom a dolgokat és mindent elfelejtek? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, orvosi egyetemre adtam be a jelentkezésemet (csak oda). 12 éven át dícsértek a tanáraim, hogy mennyire rendes, szorgalmas, ügyes vagyok.

De egy óriási nagy problémám van, amit nem mondtam eddig ki senkinek. Mindig nagyon alaposan, szorgalmasan megtanulom a dolgokat, mindig kitűnő tanuló voltam, de az valami elképesztő, ahogy elfelejtek mindent. Én tisztában vagyok azzal, hogy a felejtés természetes dolog, de ez már nem normális. Ezt az egész tanévet végigismételtük eddig, de igazából azon annyira nem akadtam ki, hogy nem emlékeztem a 9-es anyagra, ráfogtam, hogy már régen tanultuk. De most, hogy már majdnem minden tantárgyból az összes tananyagot átismételtük, elkezdtünk érettségis feladatokat gyakorolni (ezt eddig is csináltuk témakörönként, úgy semmi gond nem volt vele, nagyon szépen ment minden) de most így ömleszte egy komplett emelt biosz érettségit elémraktak, amit kitöltöttem és 64 % lett. De mindennel ez a helyzet, hogy csak emlékszek, hogy igen, ezt tanultuk, de nem ugrik be, csak ha átolvasom a tankönyvet/ jegyzeteimet. A történelem meg teljes csőd. Csak ötöseim vannak, de kb. dolgozat utáni hétre arra sem emlékszem, miből írtunk. Most annyira el vagyok keveredve, mert jelenlegi tudásommal nem szerzek érettségin annyi pontot, hogy elég legyen orvosi egyetemre való bejutáshoz. Erről beszélgettem most a biológia- kémia tanáraimmal és mindketten azt mondták, hogy ismételjem folyamatosan az anyagot és csak nyugodjak meg, hinnem kell magamban, mert ők régóta oktatnak és már van összehasonlítási alapjuk, hogy kiket vettek fel orvosira, ezek alapján mindketten azt mondták, hogy tőlem már sokkal gyengébb tanulókat is felvettek. A kémiatanárom mikor kijöttem a szertárból, még viccesen utánam szólt, hogy nem adhatom fel, mert én már ha akarom- ha nem, akkor is orvos leszek.

Ezek nagyon jól estek, de valamiért mégis nagyon parázok az egész érettségitől. Egyedül ez a bajom, ahogy megtanulom a dolgokat, úgy felejtem el. Mit kellene máshogy csinálnom vagy hogy javíthatnék a hosszútávú memóriámon?


2017. febr. 20. 22:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Őszintén mondom, már abban sem vagyok biztos, hogy nekem való az orvosi karrier, pedig általános iskola 5. osztálya óta erről beszélek mindenkinek, hogy orvos leszek. Anyukám fogorvos, de az valahogy egyáltalán nem jön be, apa pedig mezőgazdasági mérnök és növényorvost is elvégezte. A testvérem pedig másodéves jogi egyetemen. Szóval elég gáz lenne, ha nem vennének fel. Nem is jelöltem meg mást az orvosi egyetemen kívűl, mert eddig teljesen bíztam magamban és megbeszéltük a szüleimmel, ha nem jönnek össze, akkor halasztok egy évet és újraérettségizem.

Ezek a kétségek kikészítenek. Máskor már ilyenkor nyugodtan aludtam, az elmúlt hetekben pedig alig alszom 5-6 órát.

Pedig már nagyon nem szeretném most tönkretenni magamat és feladni az álmaimat ilyen közel a célhoz.

Annak is tudatában vagyok, hogy egyetemen 10-szer ennyi stressz fog érni, de még most először azért aggódom, hogy felvegyenek.

2017. febr. 20. 22:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez van, ha az ember magol. Sok stréber nem érti meg, azt hiszi milyen okos, mert ötösei vannak csak, de közbe meg mindent elfelejt. Én világ életemben hármas és négyes között álltam mindenből, végül mindig 3-ast kaptam, de emlékszem szinte mindenre, mert ha egyszer megtanultam, akkor nem felejtem el
2017. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rossz módszerrel tanulsz
2017. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak még én is bántani, de ha tényleg nem tudod feljavítani a teljesítményed, akkor az orvosi kb. esélytelen lesz:(


Vedd elő azt a tesztet, és nagyon alaposan menj végig rajta, hogy mit rontottál el és mi lehetett az oka (Elfelejtettél egy konkrét szakkifejezést? Nem emlékeztél az alapvető összefüggésekre? Esetleg nem esett le, mire akartak kilyukadni?)

Ha "csak" nem ugrott be egy-egy szakkifejezés, az a kisebb baj. Ha még gyakorlatlan vagy az érettségi feladattípusokban, az sem tragédia, van még idő gyakorolni. Ha az alapokkal van gond, akkor viszont gáz van...


Nem tudom, milyen ütemterved van.

Lehet, hogy te a duplázással járnál a legjobban, tehát az lenne a legjobb, ha a közepekre minimálisan készülnél, és minden energiádat (a szükséges pihenésen kívül) a bioszra és a kémiára összpontosítanád (Amúgy a kémia hogy megy? Akár a számítások, akár a kísérletelemzés, akár a szöveghez kapcsolódó feladatok?)

Még van kb. 2,5 hónapod. Ez alatt még kétszer át kellene tudnod ismételni mindkét tárgy anyagait! Egyszer kb. 2 hónap alatt, másodszor meg közvetlenül a vizsga előtti hetekben! Ha pedig a feladattípusokra nem állt még rá az agyad, akkor minél több régi érettségit megcsinálni (időre!)

2017. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most amik eszembe jutnak, hogy elrontottam, hogy 1-2 konkret hornon mire hat es hol termelodik, aztan szteroid alapu hormon nem jutott eszembe. Elfelejtettem meg, hogy mi az amenzalizmus, egy szives feladatnal nem tudtam kiszamolni a percenkent kilokott ver terfogatat. Illetve kiszamoltam, csak nem ugy kellett volna. Meg nem jutott eszembe az amoboid mozgas reszletesen, csak az, hogy gel szol allapot. Hirtelen ezekre emlekszem, amik nem voltak jok. Ma is beszelgettem biosztanarral es biztat, hogy nem szeret ilyen keserunem latni engem, amilyen mostanaban vagyok :)

Elnezest kerek az ekezetekert, de tablageprol irok es igy gyorsabb.

2017. febr. 21. 18:16
 6/6 A kérdező kommentje:
A kémia sokkal jobban megy, mint a biológia. Jobban össze tudom rakni az agyamban az anyagot és hosszútávon is jobban megmarad.
2017. febr. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!